Palpatine

Je lidský mozek dostatečně velký na to, aby vstřebal všechny vědomosti světa?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je známo, tak doposud nikdo takový mozek neměl

Další odpovědi
hapiky

Co je myšleno výrazem všechny vědomosti světa? Je to i veškerá existující literatura, či všechna tel. čísla na světě? to asi ne…
Pravdou je, že lidský mozek není u nikoho využíván na 100%. Má mnohem větší kapacitu než může běžně potřebovat a používat.
Ten, kdo se přehnaně a neustále pouze učí, dostaví se obvykle kolaps či něco podobného a pak se začíná od nova.
Je to také o pamětí a ta už neomezenou kapacitu nemá.

Kepler

Myslím, že by na to nestačilo ani milión lidských mozků. Navíc je lidský mozek velmi špatné paměťové médium. Vědomosti se ztrácejí, pozměňují atd.

ivzez

Těžko říct. Člověk prý využívá jen zlomek kapacity mozku,
ale podle mne nikdo nemá představu, jak velká ta kapacita
opravdu je.

zjentek

Tak třeba ten můj určitě ne-e, ale když už jsme u toho, tak osobně cítím existenci takovýho jevu přímo zde na odpovědích a mám zřetelný pocit (skoro jistotu), že exot, disponující přesně touto vlastností, se nachází PŘÍMO ZDE! Je to kuriozita, ne-li světová rarita a je to bobře, takže nic ve zlém! ;)

Až se zeptáš na několik dalších, podobných otázek, později mou teorii určitě podpoříš… zasáhne tě jako jakési prozření. Zřetelně pak ucítíš tu exotickou energii, kdy pro tebe nebude snadné přiřadit jí přívlastek- lidská. ;) ;;D

Kelt

Pokud bereš vědomosti, jako informace, tak to možné není. Jednak by to dotyčný člověk nestačil zpracovávat a získávat všechny informace, a za druhé, ne všechny informace jsou pro něho důležité. Například Einstein nevěděl kolik stop je jeden metr, protože se to dá najít v literatuře, (dnes na počítači). Dále není důležité znát informace, fakta, ale umět je využít ve vhodnou dobu a na vhodném místě.
Použiji bajku o lišce a kočce. Liška potkala kočku a říkala, že ví,jak vyzrát nad psy. Kočka říkala, že jí stačí, když vyskočí na strom a psi na ní nemohou. Liška se začala chlubit, že zná 77 úskoků. Když přišli psi do lesa, vyskočila kočka na strom, liška začala kličkovat, ale protože bylo hodně psů, tak jim neutekla a psi ji roztrhali.

EKSOT123

Zjentek, doufám tím nemyslíš mě. Radši se koukni na svou otásku o symbiozní mykorhize, ať ti neshnije ořešák.
K otázce takový vtipný komentář z netu: V listopadu 2011 se po podivnývh výbuších u Namíbijské vesnice Onamatunga našla dutá šestikilová kovová koule o průměru 35 cm. Později se zjistilo, že jde o palivovou nádrž rakety, ale zajímavé byly zejména 2 komentáře diváků: „Vzhledem k tomu, že je to dutý, mohlo by se jednat o centrální mozek lidstva!“ a druhý: „Ta Fibingerka jednou při tréninku opravdu někoho zabije!“
Jinak centrálním mozkem je možná internet. Za mlada si člověk lámal léta hlavu nad vším možným a teď naťukáte pár písmen a všechno se dozvíte.