Nat

Je lepší si koupit papírového psa nebo bez papíru ?

Nejlepší odpověď
Danča84

Já bych volila pejska z útulku, je hodně opuštěných zvířat čekajících na pohlazení. Ale je nutné se poradit s ošetřovateli, který pejsek bude pro Tebe vhodný – záleží na jeho minulosti, čím si prošel než se dostal do útulku (týrání, smrt starého majitele a podobně). U papíráka máš sice rodokmen do xtého kolene, ale kromě výstav Ti k ničemu nebude.

Veverka001 – a nemocné zvíře si nezaslouží hodného páníčka?? Konzum, konzum, pohodlí… Postižené děťátko dát zavraždit ještě v mateřském lůně, protože co s ním, když nebude zapadat do tabulek, staré a nemocné vraždit pod heslem eutanázie, ať je svět jen veselý a zdravý a pracovně výkonný! S tím se tedy opravdu neztotožňuji, dle mého názoru má na život, něčí lásku a pohodové zázemí nárok každý, zdravý i nemocný, mladý i starý, člověk i zvíře…

Další odpovědi
KubikS7

Podle mě ani na rodokmenu nezáleží. Záleží na tom jestli se ti pes líbí a jestli ho budeš mít ráda.

hanulka11

Je fakt, že "papírového " nemusíš krmit a ani venčit:D:D

Ba ne, to byla legrace, myslím, že na tom až tak nezáleží, hlavně abys ho měla ráda a měl se u tebe dobře …

veverka001

Já myslím že s pp, protože aspoň znáš rodokmen a máš ujištění, že bude pes celkem v pořádku a nebude mít nějaké vrozené problémy, či nemoci. Bez pp je sice levnější, ale jsou tam jistá rizika…
Doplňuji:
Danča84:Já jen říkám, že by bylo lepší koupit si psa s pp, aspoň bys nepodporovala zakázané(,černé´) trhy, když tam se pes nekoupí, je to s ním špatné, ale když si ho koupíš, podpoříš tak to, aby se psi stále chovali v zakázaných trzích a stále to vynáší… My doma máme sice také nepapírového psa, který má jen jednu ledvinu a poškozený mozek, takže doopravdy nevím co mám na tvoji poznámku napsat…

anonym

Bud s PP nebo z utulku… Ptz drtiva vetsina psu bez PP co lide prodavaji na internetu viz tento odkaz (http://zvirata­.bazos.cz/inze­rat/13844753/Jack-russel-terier.php http://zvirata­.bazos.cz/inze­rat/13827044/Ha­vansky-psik.php) a inzeraty jim podobne, jedna se o mnozirny psu kde psi ziji v otresnych podminkach a jedinym cilem je co nejvetsi produkce stenat… Prosim nepodporujte je! :)

samicek333

Pokud s ním chcete chodit na výstavy a třeba na nějaké závody, kde je PP potřeba, tak bych asi volila s PP.
Pokud o nic takového nestojíte, PP je vám na nic. Volila bych záchranu psa – z útulku nebo senior chrta po závodech – nejsou staří, najdete třeba i dvouleté, ale jsou vyřazeni ze závodů, takže jsou majitelům na nic, takže se jich pak hromadně „zbavují“.

U papírového psa máte akorát seznam jeho předků a potvrzení, že je pes zdravý a že nemá třeba křivé zuby, ale stejně to nikdy není stoprocentní, takže většinou můžete psa „reklamovat“ a vyměnit za „zdravého“, takže třeba s těmi rovnými zuby.