tatanka

Je lepší nechávat nový notebook zapojený v síti, nebo ho nechat jet na vlastní baterii?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já už mám book zapojený v síti nepřeržitě 2 roky poté, co baterie byla neustále vybíjená a znovu nabíjená. Životnost baterie se počítá právě od počtu nabíjecích cyklů. Úplně ideální by bylo používat jen na síť.

Další odpovědi
Pruzkumnik

Optimální je mít noťas zapojený v síti ale občas vybít a znovu nabít baterii(akumulátor)
Ono když jednou za měsíc vybiješ a nabiješ baterku, tak kdyby měla třeba 2000nabijecích cyklů, tak ti teoreticky vystačí na 166let 😁

ivzez

Já notebook používám jenom v síti, baterii vyndavám. Vkládám
a nabíjím ji jenom v případě, že NB musím někam vzít s sebou.
(Jen několikrát v roce → přijde mi zbytečné baterii stále nabíjet).

Muffz

Určitě doporučuji baterii vytáhnout, pokud je ntb neustále zapojený v síti.

Klaproth

Kdybych měl notebook, zřejmě bych si ho pořídil kvůli jeho mobilitě a nezávislosti na napájení ze sítě. NTB trvale připojený do zásuvky nedává smysl.