Meggie2

Je lepší koupit pračku a sušičku zvlášť ? Nebo existuje nějaká opravdu kvalitní pračka se sušičkou v jednom?

Odpovědi
elkon

Vždy zvlášť, když je něco zkombinováno, tak to nedělá pořádně ani jedno, je to vždy na úkor něčeho. Je možné postavit je na sebe. Sušičku nahoru.
Kvalitní a ověřená je značka na tři písmena, začínající písmenem A.

Filip84

Kombinace pračky a sušičky je vždy kompromisní řešení, které vzniklo pro ty, co prostě sušičku a pračku vedle sebe / nad sebe nenapresují. Z toho vyplývá omezení pro obě funkce – jako u každého kompromisního řešení.

Já se sušičkou žádné zkušenosti nemám, já prádlo ani neodstřeďuju, ono uschne i tak (teda pokud ho nesuším doma, to pak ano). Ale co do praček, tak já mám dobré zkušenosti s pračkami od „drage druge Dragane“ & druže Tito mi ti se kunemo. 😃

GM

Koupila bych si pračku se sušičkou v jednom, je to praktičtější z hlediska místa.

aliendrone

ROZHODNĚ kup samostatně, pokud je to jen trochu možné!! Jednak kombistroje maJÍ zpravidla DOST vyšší provozní náklady (jak energií, tak údržby/oprav), druhak je tu i časově-provozní faktor. Vypranou várku prádla přehodíš do sušičky a můžeš pračku naložit další várkou, zatímco ta první se suší. Věř mi, to je VELKĚ PLUS!

Kombinovanou pračkosušičku jsem měl jednou a NIKDY VÍCE! Pravda, bylo to někdy ke konci devadesátek, dnes TEORETICKY MŮŽOU být vymakanější, ale vůbec bych se nedivil, kdyby NAOPAK byly JEŠTĚ HORŠÍ! Což souvisí s „moderním trendem“ vyrábět neopravitlené šunty, které si vynucují místo případných oprav rovnou zakoupení celého nového stroje. 😕

cappuccino

Urcite pracku a susicku zvlast. Muzes je postavit i na sebe.
U kombinovanych pristroju trva proces nekolik hodin! Znam nekolik lidi,kteri ji maji a uz by si ji nikdy nekoupili.

Vosukal psa

Moje teta Laduska jednou zapla mozek po prve a rekla ze kdyz mam tak mokre oblecenmi tak si ho mam dat do truby na 5 min a bude suche, tak som to udelal azhorel mi byt a vsechny ukrajinske deri ketre mi deda koupil na narozenini ze psem a potom trava spadla do umyvalda a blesk spadl dedovi do obliceje a pcilk si jak kokot a uletel mu nos narazil si nos a babicka marodi jak pepek pica cislo 1 proc je gay babka protoze si jednou koupila hada gumovyho na dort a snedla ho jak slep-a baba a rela ze je to dubry a vcucl mnantilen do zubbu zakalene vody potom labut se probudila na dobrou noc dekuji za pozornost.

Bělousek

Já musím také doporučit spíše dva samostatné výrobky. Jak z hlediska kvality, domnívám se, že jsou kvalitnější, tak i z hlediska času. Můžete prát a sušit najednou a to je úžasné, když máte děti a nebo před a po dovolené. Chápu, že někdo může to řešit z hlediska prostoru tedy malé koupelny. My když jsme renovovali koupelnu a koupili nový koupelnový nábytek https://www.ex­pedo.cz/koupel­nova-sestava-aloma-s-umyvadlem_128457?­v=212496, už nám moc prostoru nezbývalo. Tak jsme dali sušičku na pračku a máme vyřešený malý prostor 🙂.

Filip84

Čím je ten bazmeg jednodušší, čím nekomplikovanější přístup je k jeho provozním částím, tím déle vydrží.

Já jsem měl pračku 삼성 존자. Jo, display to mělo, svítící, hudbu to hrálo, když to dopralo, to jo, na to je užije. Ale jinak? Pochodovalo to po cimře, vyprat to pořádně nevypralo: co u jugoslávské pračky stačí vyprat 2× na nejdelší cyklus (hadry z kuchyně), musela pračka z imperialisticko-kapitalistický Koreje prát 4× a ještě to stálo za prd.

Mělo to nedořešený odtok odpadních vod: jugoslávská pračka tam má takovou kouli, korejská pračka tam neměla nic. Tím pádem, tak jednou za měsíc, se odehrávala procedura, že se musela pračka zvednout, postavit na cihly, odšroubovat spodní víko, sundat to vypouštěcí koleno, vytáhnout z něho fusekli / gumičky do vlasů / chuchvalec vlasů a chlupů / šrouby / penízy atp. a vrátit zpátky. U jugoslávské pračky by to šlo udělat zezadu, je tam k tomu dostatečný přístup, u korejské nebyl.

Takže i u docela obyčejné pračky „není voják jako voják“. A když se to, ještě, zkombinuje se sušičkou, tím pádem komplikovanější programátor, nějaký ten bazmeg ku prádla sušení? No, když se posere sušička, tak co, no, tak budeš, jako japonská domácnost a prádlo bude pověšený všude v bytě, ale jinak se houby prd děje. Když se posere pračka, tak ale v sušičce nevypereš, taky sušičku nepodojíš, a když ji pověsíš místo lustru, tak sice hezky visí, ale nesvítí.

I proto je lepší mít krámy dva. 😎