pn65

Je lepší koupit novou tískárnu než nechat spravit tiskárnu s ucpanými tryskami?

Mám doma multitiskárnu od Canonu, ale má ucpané trysky a nevím, jestli mám koupit úplně novou, nebo ji nechat opravit.

Použivaná je málo a jen na mapy v A4 a dokumenty.

Máte někdo zkušenost?

Kdyžtak přidejte i typ na novou.

Odpovědi
Arne1

Jak píšu v sousedním vlákně, vybodnout se na tiskárnu za pár korun do které se dávají drahe cartridge. V tankovém epsonu mi ještě nic nezaschlo. Na jednu lahvičku orig. inkoustu za 160 korun vytiskne několik tisíc stran

Edison

Inkoustové tiskárny mají cartidge, jejichž součástí jsou ony trYsky. Ty se dají vyměnit. Pro domácí užití a občasný tisk jsou ink tiskárny naprosto nevyhovující, právě z těchto důvodů: Vytiskeš tři stránky za rok… A kupuješ právě nové náplně, protože to zaschlo. Při cenách nových tiskáren se nevyplatí kupovat ani ty cartridge a je lepší rovnou kupit novou tiskárnu.

anonym

Ano je výhodnější koupit novou a tentokrát raději laserovou které se trysky neucpávají nikdy. Inkoustovky jsou v tomto ohledu peklo a výrobci to velmi dobře ví, sice doporučují na inkoustovce každý den něco vytisknout aby se efekt zasychání neprojevil, ale i když to děláte stejně se trysky ucpávají, tohle jsou naprosto nevhodné tiskárny pro domácí použití a když už je koupíte nedivte se že je rok co rok musíte měnit. Laserovka je proti tomu držák, a bez potíží si poradí i neoficiálními levnějšími tonery bez následků, stejně tak ji můžete nechat ležet ladem třeba půl roku a když na ní po půl roce vytisknete cokoliv bude to opět perfektní.

Dochy

Záleží na typu a jak moc máš tu tiskárnu rád. Můžeš se zkusit zeptat v servisu, ale tipnul bych cenu opravy od 1000,– výš, takže pro naprostou většinu low-end tiskáren se nevyplatí.

=====
Pokud máš tu tiskárnunatolik rád aby se to mohlo vyplatit, zkus se podívat za kolik najdeš tu hlavu někde na ebay a pak jak snadno lze tu hlavu vyměnit – většinou to jde uživatelsky. Já ji koupil řádově za 300–500 a výměnil během pár minut (kdybych kvůli jinému problému nerozebíral celou tiskárnu, je to za 3 minuty hotové)

Dochy

K těm inkoustovkám… Máme jednu Canon už řádově 10 let, tiskne se na ni jednou za pár měsíců a je stále v pohodě… Tedy byla by kdyby do ní někdo nehodil čistící kapesníček na brýle (nerozbalený, v kapsičce) – což mně ve finále donutilo tu tiskárnu trochu vyčistit a tiskovou hlavu vyměnit.

Co se lejzrovek týče: někde byl článek že se z ní uvolňuje ozón a nějaké další chemické sajrajty, takže to do bytu zas taková výhra není (v kanclu netrávíte až zas tolik času a většinou bývá lépe větrán)

Dochy

Edison: Trysky jsou zvlášť, u většiny inkoustovek je tisková hlava s tryskama, do které se vkládají zásobníky s inkoustem.

Edison

Každá inkoustovka umí vytisknout hodně stran. Když se ale netiskne, tak to zaschne. Je to jen otázka času. Ne kvality.