jirka21kufr

Je lepší jezdit do práce vzdálené 15 km autem, či na kole?

Chtěl bych se zeptat,
našel jsem si práci (spíše brigádu) a řekl jsem si, že bych namísto autem dojížděl do práce na kole. Část trasy vede po silnici 3. třídy a část po cyklostezce lesem, převážně po rovině. Trasa je dlouhá 15 km. Je vhodné upřednostnit kolo?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Rychlejší je to autem a také dražší, levnější s pozitivní reakcí na zdraví je to kolo.

Další odpovědi
led

1 – auto – Záleží od toho, ako frekventovaná je cesta (pre autá), či bývajú zácpy a je kde parkovať. Také detaily ako vodičák, auto, náklady na prevádzku zjavne máte vyriešené.
2 – bicykel – nevýhoda v zime a v daždi. Pre ľudský organizmus prijateľnejšie než auto. 15km nepovažujem za nejakú vzdialenosť, ktorú by zdravý cyklista bez ohľadu na vek, pohlavie, rasu, náboženstvo a politické presvedčenie nemohol zvládnúť bez problémov. Prirodzene aj vaša peňaženka sa tomuto druhu dopravu poteší.

orwell

Jsem jednoznačně pro kolo, úžasný to vynález! 2 x15 km není mnoho, to zvládneš. Tedy pokud z tebe na brigádě nesedřou kůži 🙂
Zdraví ti za to poděkuje a možná se ti to zalíbí tak, že u toho třeba zůstaneš. Samozřejmě že na podzim a v zimě (vítr, plískanice,…) to je problém, i když znám jednoho takového celoročního cyklistu, kterému snad přirostl zadek k sedlu. Je mu už něco přes 70 a pořád to dává :-o

ivzez

Od jara do podzimu na kole, přes zimu autem.

aliendrone

To záleží na mnoha faktorech. Např. pokud jsi po totální endoprotéze kolenního kloubu nebo po dvou „íčkách“, dá se volba kola jednoznačně považovat za nebetyčnou pitomost. Bez dalšího tedy nelze určit. ;) :D :D