replicator

Je legální uploadovat hry v tomto případě?

Příklad: Jsem autorem počítačové hry, kterou prodávám za 20 euro na své vlastní stránce.
Nechci ji dávat do nějakého obchodu, protože z každé koupě bych získal třeba jen 60% ceny a nikdo by ji tam v té spoustě her stejně nenašel.
Uploaduji tedy svoji hru na pirátské weby jako většina vývojářů a pak vydám velkou aktualizaci, kde bude 2× více obsahu a přinutí lidi si ji koupit.
Mohu být trestně stíhaný pokud je uploader sám autor?

Odpovědi
aliendrone

Pokud se týká autorských práv, tak ne. Pokud se jedná o kradiše Babiše (tedy placení daní atd.), tak pokud nesplníš zákonné náležitosti – ANO! :D ;)

Muffz

Pokud chceš takto hry prodávat, musel bys mít živnostenský list a vést to jako živnost. Musel bys tedy mít doklady o platbách, EET (tím si nejsem jistý, jak moc to do tohohle spadá), musel bys zákazníkům posílat faktury za to, co si koupili. Prostě +/- takový eshop s hrama. Pak samozřejmě odvádět daně a všechny sounáležitosti, které patří k běžnému životu živnostníka.