lensen

Je legální, když někdo zveřejňuje vaše soukromí ve veřejné skupině na FB?

Vytahuje je z mého soukromého profilu.

Nejlepší odpověď
Ondrej01

Pouze rada: Být Vámi bych si nastavil kdo může Vaše příspěvky skutečně vidět (odkaz https://www.fa­cebook.com/set­tings?tab=pri­vacy ). viz Kdo uvidí vaše budoucí příspěvky – vždy bych nastavil pouze PŘÁTELÉ anebo pokud chcete PŘÁTELÉ PŘÁTEL, nikdy VEŘEJNÉ. Omlouvám se, že nevím, zda je to legální nebo ne, snad ale moje rada pomůže vyhnout se takovým obtížím.

Další odpovědi
led

Už to, že vkladáte svoje súkromie na stránku, ktorá je zameraná na šírenie informácií, by som kvalifikovala ako vašu vlastnú nezodpovednosť o vlastné súkromie, ktoré takto zverejňujete.

ivzez

U všeho, co vkládáte do internetu,
musíte počítat s tím, že to může někdo zneužít.

Legální to samozřejmě není, ale pokud nezabráníte v přístupu ke svému
obsahu vhodným nastavením soukromí, může se to opakovat.

Ještě lepší by bylo si moc dobře rozmyslet,
co na Facebook i jinam vkládáte.

anonym

Především, váš soukromý profil není soukromý – to jsou jen terminologické hrátky facebooku, který se snaží pocit soukromí v lidech vyvolávat – publikování na své zdi je prakticky veřejná produkce, jako byste se postavil na náměstí a promlouval k menší skupině lidí.

Zkuste si prostudovat právo na ochranu osobnosti a autorský zákon, nic jiného vám v prosazování svého zájmu pomoci nemůže… ale velké naděje do toho nevkládejte.