Thugrar

Je kuna schopná zabít kočku?

Zdravím, přepadla mě zbytečná, leč celkem zajímavá úvaha, zda by byla kuna schopná zabít kočku či naopak. U nás na vsi se populace obou šelem těší hojnosti a noci jsou prořezávány nelidskými skřeky při konfliktech mezi nimi. Kdo má tedy skutečnou výhodu?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Šelmy pokud jsou různých živ. druhů si obvykle „jdou z cesty“, pokud žijí na stejném teritoriu. (konflikt ale není vyloučený)
Noční brajgl s velkou praděpodobností není působen mezidruhovým bojem, ale spíš vnitrodruhovými záležitostmi > páření, vymezování teritoria apod.

Kočky i kuny jak známo při tom dokáží nadělat rámus OPRAVDU NELIDSKÝ. Každopádně výhodu v boji předpokádám u čičin, jednak jsou dvojnásobně těžší, druhak lépe vyzbrojené (drápy koček jsou nejen větší, jsou i sofistikova­nější).

Další odpovědi
annas

Osobní zážitek. Je to sice už několik roků, ale náš kocour se popral s kunou.

Slyšela jsem řev, vyhlédla jsem z okna a na stromě před oknem se spolu rvali kocour s kunou. Skákali se stromu do okna, dokonce skočili do ložinice, to byl šok, vůbec si neuvědomuji, jak se dostali ven.

Poté řev ustal, kuna utekla, i když kocour se šrámy, stal se vítězem.

Ale koťata nad kunou nevyhrají.

Stejná otázka v odkazu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-kuna-zabit-a-odnest-kocku

Odpověď uživatele mosoje
„Zcela určitě. Měl jsem kocoura, pěkného, silného 5,5kg. Potkal se s kunou a naštěstí to skončilo pouze natrženou tlamičkou a kočičí záchod byl rozbitý na třísky !!!
Potvrdil to i veterinář, prý je to běžné.“

mosoj

Bez problémů. Kočka se raději uklidí!

zjentek

Už jsi někdy viděl tu relativně malou (vedle kočky) kudnu skalní otevřít tlamu?

UTFG a mrkni se, protože obrázky ti tady vložit nemůžu… budeš koukat!

Jinak v boji (ať už jakémkoli) hraje nesmírnou úlohu RYCHLOST. A jinak mrštná kočka, než sebou v porovnání s kunou vůbec „mrští“, tak ta se jí kolem těla otočí tak 3×, ne-li víckrát!

Zdroj: zkušenost!

Milinečka

Ano ..bohužel je..měly jsme 3 kočky..jedna už dávno umřela ,protože jí zabila kuna…nedávno nam kuna zabila zase kočičku..a asi před týdnem pokousala kuna mojí další kočku..naštěstí jen pokousala..tuhle kočku totiž nejvic miluju..a kdyby umřela..no chápeme ..