-babka54-

Může kuna zabít a odnést kočku?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zcela určitě. Měl jsem kocoura, pěkného, silného 5,5kg. Potkal se s kunou a naštěstí to skončilo pouze natrženou tlamičkou a kočičí záchod byl rozbitý na třísky !!!
Potvrdil to i veterinář, prý je to běžné.

Doplňuji, zabít ano. O tom unesení dost pochybuji.

Další odpovědi
Drap

Ne, Teoreticky by se sad mohlo stát při nějaké zvláštní , krizové situaci. Běžně však kuna na kočku nebude nikdy útočit.

lota

Ano. Mají zhruba stejně sil, takže je to rovnocenný boj. Pokud vyhraje kuna, kočku bere jako kořist. Myslím.

-babka54-

Jenže soused našel pod autem perličku bez hlavy a tu samou noc zmizla kočka.Prý v noci kočka ječela, ale nevím jestli naše. Já jsem u dcery hlídala psa a nebyla jsem doma.