janhornacek

Je virus kulatý, protože se jedná o nejefektivnější konfiguraci ve vesmíru?

A proč viry nepotřebují vlády, zákony ani právníky, aby rozlišili dobro od zla?

Odpovědi
Schluker

Viry nejsou kulate. Nerozlisuju mezi dobrem a zlem. Replikuji se kdekoliv, kde maji vhodne podminky.

Zdroj: https://www.bri­tannica.com/sci­ence/virus/Si­ze-and-shape

Dochy

Viry jsou obecně různé, pokud vím, tak jen některé se blíží kouli.
Nerozlišují dobro a zlo podle našich kategorií. Podle nám známých poznatků ani nejsou schopny nad těmi kategoriemi uvažovat – zejména proto že vůbec nejsou schopny uvažovat 😉
Z hlediska cel0 populace viru je „dobré“ pokud viry „přežívají“ (trochu nešťastný termín, když vlastně ani nežijí) a množí se.

alik360

Co tohle je za otázku. 😂🤦‍♀️

Cenobita

Kouli je obtížné v mikrosvětě vytvořit, proto se koule aproximuje nějakým vhodným tělesem. Ve fotbale se koule míče aproximuje dvanáctistěnem doplněným o šestistěny. U viru je vhodné Platónské těleso: dvacetistěn (proč tomu tak je není úplně zcela jasné)

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Plat%C3%B3ns­k%C3%A9_t%C4%9Ble­so

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Cenobita: „Ve fotbale se koule míče aproximuje dvanáctistěnem doplněným o šestistěny.“ no fuj. Míč je obvykle skládanej z pěti a šestiúhelníků do dvaatřicetistěnu.