hard work

Je KLDR nejhorší země na světě?

A nebo je zdejší propaganda tak silná, že průměrný severokorejec bezmezně věří mýtu o nejlepší zemi a myslí si, jak všude jinde ve světě je to horší. A paradoxně je spokojený?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Jemen, Sýrie, Irák, Afghánistán, Pákistán, Nepál, Filipíny, Somálsko, Středoafr. republika, Jižní Súdán, Súdán, Eritrea, Niger, Burundi, Palestina, Mali, Čad, Mosambik, Burkina Faso, Kamerun, Etiopie, (prostě X afrických zemí), Haiti a pár dalších.
Všechny ty zmíněné země (a další) mají většinou horší poměry než KLDR. Je jich dost.

Ano, KLDR má jedny z nejhorších poměrů a je to bídá, ALE nemyslím si, že má zcela nejhorší poměry na světě. Má hlavně nejhorší pověst, většinou samozřejmě oprávněně, ale trochu přeceněně (nejznámější „negativní stát“ s nejhorším režimem). Jsou však státy, kde je extrémní chudoba, hladomor, hlad, žízeň, neuspokojitelné základní fyz. potřeby, prostě obrovské nedostatky, vysoká kriminalia, nepokoje, nestabilita, války a ozbrojené konflitky. Diktatury, anarchie a situace – horší než v KLDR (pro život, pro celý stát). Takové faktory dělají z několika států ještě horší země než ze Severní Korey.
Ekonomicky, průmyslově, bohatstvím, stabilitou, základními potřebami (potraviny, voda, hygiena, atd), zdravím/zdravot­nictvím (nemoci), školstvím/gra­matikou, kriminalitou / násilnostmi, celkovými poměry – tak ano, jsou země JEŠTĚ s horšími poměry, než má Severní Korea.

Další odpovědi
Ametyst

Co my víme- jen to, co mediální pisálkové předloží k věření. Pisálkové jsou známí tím, že z maličkosti vyrobí světovou tragédii, a z tragédie bezvýznamnou banalitu.

Rokio

Pokud bychom to měli hodnotit podle míry demokracie (svobody), tak je to možná nejméně demokratická země na světě.

A také má maximálně nevyužitý ekonomický potencionál.

Filip84

„Nejhorší“ v jakém slova smyslu?

Ekonomicky? V žádném případě! Země jitřní svěžesti vyrábí auta, náklaďáky, šije oblečení, má farmaceutický průmysl, vyrábí lokomotivy, trolleybusy, elektronický chipy z KLDR jsou téměř v každém počítači na světě, akorát se o tom moc nemluví (imperialistická propaganda). Když uvážíš, jak tvrdým ekonomickým sankcím čelí, tak je to zázrak! O vlastním jaderném programu ani nemluvě.

Co do lidských práv? V žádném případě! Ano, patří na chvost – bez pochyby. Ano, Korejská strana práce vyžaduje absolutní loyalitu – bez pochyby. Ano, za neloyalitu jsou drakonické tresty – bez pochyby. Ovšem to je ve spoustě států na světě. V KLDR mají občané, alespoň, jistotu práce, jistotu přídělů jídla, oblečení, atp. (i když je to bída – sankce!), bydlí v podstatě zadarmo, zdravotní systém KLDR je „závistí rozvojového světa“ (to nejsou má slova, to jsou slova vysokýho komisaře OSN!), na paritu kupní síly mají severní Korejci o cca 8 let delší délku dožití, než ostatní. Nevěř všemu, co se píše,, mezi jižní Koreou, U. S. a KLDR je, v podstatě, studená válka, takže těžká propaganda na obou stranách!

Nebo v jakém směru? Musíš být přesnější – tohle zavání subjektivismem, pocity. Ty nelze podrobit argumentačnímu přetřesu, postrádá to racionální smysl.

Tonda Káňa

A ČRdel tě nenapadla?

Disraeli

Dokonce když to budeme porovnávat jen ekonomicky – tak jen v samotné Asii jsou ještě chudší státy než KLDR.
A světově, jsou země, které prostě zosobňují bídu, smrt a neštěstí. Poměry v některých afrických (i asijských) zemích jsou naprosto příšeré a mnohokrát převyšují i Sev. Koreu (některé jsou třeba srovnatelné, diskutabilní, ale mnohé mají Xkrát horší poměry).

Disraeli

Rokio, jsou země, které mají zcela nevyužítý ekon. potenciál… tos e dá říct o většině zemí Afriky a spoustě zemí latinské Ameriky a nejchudších státech Asie (kam samozřejmě spadá i KLDR, ale je jen jedna z několika).

Rokio

Disraeli: Aha. To je zajímavé.

Disraeli

To si piš. ;) :D