zjentek

Je každé větší město Spojených států momentálně jakoby Mogadišo?

My na Prajzké jsme ok, sice nic moc luxus v obchodech není, ale we can breathe. Deeply. Tak jsem se na to zeptal, děkuji.

No s tím Mogadišem bylo myšleno trochu jinak. Bylo dobrým zvykem, že když se národ nasral na systém, tak se v prvé řadě demolovaly coffeeárny a fastfoodárny, bo co si budem – z toho, co se na světě děje kvůli mekáčům, starbaksům a banánům čikita, z toho by nejedno oko nezůstalo suché… ještěže alespoň ty banány nepotřebují samostatný kamenný prodejny v centrech historických měst. No ale pojďme k věci – to Mogadišo. Takže černí lidé v kombinaci se smažkami nyní po nocích vyrazili do ulic v USA plundrovat, což už Mogadišo jaksi připomíná. Já to sledoval na kanále youtubera Michala Šopora z Karviné/Beverly Hills, který momentálně projíždí celé vyrabované uličky, jako třeba Rodeo Drive atd. a tam jsem si všiml zajímavosti. Konkrétně, že rozbité a vypálené byly především šperkařství, butiky (převářně ty s butkami), optiky (to je jasné, bo tam maj sluneční brejle) atd., ale třeba Starbucksu se nikdo ani netknul, což právě porušuje to pravidlo. Přitom kafe to go při rabování nemusí být vůbec od věci, teď jde o to, jestli si ho smažka umí uvařit, že… Takže Mogadišo vlastně v tom smyslu, že pánové a dámy při radování si dnes míní hodně vybírat a v takovém Beverly Hills je to na čem znát, to mi věřte. Takže je to poučné a ironií taky je, že TŘEBA JÁ tady v každé druhé otázce či odpovědi naznačuji šlechetnou myšlenku a to, aby se lidstvo vyprdlo na ten luxus, protože ten dříve či později zahubí každého a bude nepodstatné, v jakých šatech či s jakým obsahem žaludku. Důležité je NEMÍT KDE projevit nepokoj, děkuji. (;(;(;

Nejlepší odpověď
marci1

Je to tam divoké. Podobné nepokoje byly za vraždu Luthera Kinga.

Nepokoje vyvolané zabitím černocha George Floyda během policejního zatýkání už bouří ve více než 140 amerických městech. Třiadvacet amerických států povolalo na pomoc do ulic Národní gardu. Nepomáhá ani noční zákaz vycházení. Prezident Donald Trump kritizuje guvernéry i policii za neschopnost a hrozí armádou.

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/donald-trump-chce-do-americkych-mest-poslat-armadu/r~16142f6­4a4d411ea95ca­ac1f6b220ee8/?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Další odpovědi
dubraro

Myslím, že ani zdaleka ne. Jen se o těch místech, kde je klid, ze zpráv nedozvíme.

Kepler

Já nevím, já tam nebyl. Oni ti černoušci jsou divocí a nezvladatelní, ať jsou z Mogadiša nebo z USA. Jak kačer Donald pohrozil, pošle do měst armádu, to teprve bude Mogadišo! Nebo spíš Bagdád. Mně je to jedno, ať se navzájem pozabíjejí, stejně jako Židi s Arabama nebo ujetí katolíci a anglikáni v Irsku. Všichni ti blbci si to zaslouží!

Pepa25

Ne, není. Přes den probíhají na řadě míst demonstrace, takže spíš taková Francie. Pouze v noci na několika místech dochází k násilnostem a rabování. Samozřejmě o nechci zlehčovat, aktuálně už je (za týden) 12 mrtvých …

Pepa25

  1. Reaguju na doplnění: rasistiská teorie je zajímavá (vidím ,že ji podporuje i Kepler), ale problém není „v černoších“, ale k chování policie, pokuid jste si nevšiml.
  2. Pokud se rabuje, tak samozřejmě to, co se dá jednoduše popadnout a zmizet a následně prodat nebo využít, tzn. elektronika, šperky, dražší oděvy, … Představa, že si někdo v noci „uvaří kávu“ je tak velká kravina, že je vidět, že klávesnice fakt snese všechno …

zjentek

Oprava: "který na elektrickém boardu momentálně projíždí celé vyrabované ulice s e zdemolovanými a vypálenými prodejnami.

Taky jsem si všiml poučné zajímavosti – na plywood v oknech a dveřích je dobré sprejem nastříkat nápis BLACK OWNER, nebo podobný význam. Takový prostý nápis totiž může při rozhodování o eventuálním zachování či likvidaci prodejny na poslední chvíli zásadním způsobem ovlivnit většinu a tím pádem celé volby.

Pepa25

Až někde uvidíte nastříkané „BLACK OWNER“, řekněte. Do té doby je to bohapuistá spekulace.

zjentek

Fakt je třeba tady vkládat ty videa v aktuálním čase pepo?

zjentek

Opravdu je to nutné?
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Black+Ow­ned+Protects+Ri­ots&rlz=1C1AO­HY_csCZ838CZ838&oq=Blac­k+Owned+Protec­ts+Riots&aqs=chro­me..69i57.21632j0j7&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Black+Ow­ned+Protects+Ri­ots&rlz=1C1AO­HY_csCZ838CZ838&tbm=is­ch&source=iu&ic­tx=1&fir=yuqtQZCcGdLv5M%­253A%252Cizd15pNKMNdcTM­%252C_&vet=1&us­g=AI4_-kS_3M-sr1F-mLTxkPd9Am8oS­3kdyA&sa=X&ved=2­ahUKEwig0661xeX­pAhUOfMAKHV7oD58Q9QEw­DHoECAkQBw#im­grc=yuqtQZCcGdLv5M:

Pepa25

Takže nic, podle očekávání, jen osobní urážky (máte nějaký problém?). Naopak hned první odkaz na FoxNews (kterou rozhodně nelze považovat za sympatizanta BlachLivesMetters) dokazuje OPAK: i Afroameričané musí chránit svůj majetek před rabujícími …

zjentek

Jo a ne aby tě napadlo mě tady chytat za písmenko, bo to s tebou může zajít tak daleko, že si začneš při čůrání sedat, abys NÁHODOU neudělal na prkýnku kapku. Takové už jsem taky zažil a věř, že to spolu souvisí.