Je kapr plevelná ryba nebo ne? Proč mizí na domacím jídelníčku a cizí státy s ním opovrhují? Dík

Takovy mlady kapr nema chybu a to ze ma vice kosti,snad neni problem.Tady v U.K ho nekoupite.
Doplňuji:
A do Belgie se dovazi na zakazku.

Nejlepší odpověď
annas

Ilines, třeba se něco dovíte v odkazu. O kapru se na Odpovědích diskutovalo.
U nás se za plevelnou rybu nepovažuje, ale v některých zemích ano.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=kapr+&sa=Vyh­ledat#907

Další odpovědi
Miroslavst

Kapr je ryba a je dobrá a zdravá. Nepovažuji ji za plevel.

Kam se zase vytratily háčky?, tady byly:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-drevo-je-nejtezsi-a-ktere-nejdrazsi

iceT

Tady je taky něco o kaprovi

http://www.mrk­.cz/r/atlasy/a­tlas_ryb/malo­ostni/kaprovi­ti/kapr_obecny/

Souhlasím,že mladý kapr je dobrý k jídlu,ale čím větší,tím tučnější má maso.Kosti by mi ani tak nevadily,ryby jsme doma měli na jídelníčku často,a tak jsme se naučili jak je rychle a efektivně vyndat a nepamatuju si,kdy bychom kapra na vánoce museli kupovat,otec jich nachytal dost.Ale v poslední době dám přednost jiným rybám na talíři.

tom004

Doporučuji níže uvedený odkaz.Kapr je skvělá ryba,ale rozhodně ne plevelná. Alespoň za dvacet let co rybařím,jsem to neslyšel.

Zdroj: http://www.cz-ryby.cz/02_ryby.htm

venkovan

Tam kde si mohou vychovat a nebo si nachytat kvalitnější ryby je kapr „bláto“. V Austrálii je dokonce pohromou některých řek.

hanulka11

Asi i hodně rybářů považuje kapra za plevelnou rybu, je ho všude dostatek, není vzácný. Každý by raději vytáhl z vody něco kvalitnějšího, nezvyklého. Ale naše vody se hemží kapry. Já sama ho tedy nemám ráda ,ale neberu druhým oblibu v něj.

anonym

Kapr je chovná ryba a plevelná ryba tedy není.
Na domácím jídelníčku mizí, protože ceny stoupají.
Cizí státy kaprem neopovrhují. Labužníci určitě ne. Pokud je však cena tohoto rybího masa příliš vysoká, válcuje kapra mořská fauna. A vo vo vo votom to je.

anonym

Miroslave,ja pisi bez hacku a carek,vsimla jsem si ze jsem opravovana,ale verim ze i tak jste si na mne za 1 rok zvykli-ja to proste neumim dat do normalu,i presto ze mi tu radili.Vadi mi to,ale nemuzu si pomoct.A kdo mne opravuje nevim.S pozdravem ILIINES

Miroslavst

Snad se vás to nedotklo?
Já vím, že máte ntb bez háčků-to jen legrace.
Aha, takže asi admin opravuje text.

anonym

Ale vubec nejsem dotcena,jen jsem chtela poukazat,ze si semnou dava nekdo praci-dik.A Miroslave ja uz Vas humor poznam,je to O.K.