Které dřevo je nejtěžší a které nejdražší?

Nejlepší odpověď
BEAES

Nejtěžší dřevo má piratinera. Dřevo je jedenapůlkrát těžší než voda.
Nejdražší bude asi ebenové dřevo.

Další odpovědi
rynek878

nejtěžší dřevo je:
IRONWOOD – železné dřevo – údajně nejtěžší a nejtvdší dřevina, neobyčejně trvanlivá, specifická váha 1,4 až 1,6. Převážně se zpracovává v Malawi. Nejčastější motivy: bysty, velké sochy, velké masky, rybáři, zvířata, dekorativní doplňky.

nejdražší dřevo je asi:
MAHAGONOVÉ ODRŮDY – středně těžké a tvrdé dřeviny červenohnědého nebo červenožlutého zbarvení se znatelnými póry a barevnými pruhy. Převážně se těží v oblasti východní Afriky a v Indonésii. Nejčastější motivy: Afrika – malované sochy a bysty Masajů, masky a zvířata. Indonésie – velké sochy, zvířata, abstraktní tvorba.

Zdroj: http://darky.zeman-art.cz/cs/zaji­mavosti.html