natybubu

je jako střední škola vhodný grfický design???

jako střední školu bych chtěla jít na grafický design
umím hezky kreslit, stínovat…no a prostě celkově jsem v tomhle oboru dobrá
aproto se ptám jestli se po ukončení studia se uplatním nebo najdu nějakou práci a nebo jestli skončim jako prodavačka v penny
Doplňuji:
v otázce mám …grafcký…, a proto se omlouvám mělo tam být …grafický…(to je snad jasné:-))

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Alesh

ne

No, těžko říct, já ti můžu dát za sebe jen obecné rady, jak to vidím já. V anketě dávám spíše ne, ale není to tak jednoznačné. Musela bys to trochu víc rozvinout, o jakou konkrétní školu se jedná, zjistit si o ní další informace, v podstatě zmapovat, co na výstupu ten absolvent bude umět a čím se tedy bude moci živit. Poptat se klidně i v té dané škole, příp. lidí, co tam studují nebo studovali. Já osobně zastávám názor (ale je to čistě můj osobní pocit), že pokud je někdo přemýšlivý a dobrý (a tím, že to řešíš, si tipuju, že jsi obojí), pak by spíš měl jako střední volit nějaký ještě nevyhraněný obor, tj. kvalitní gymnázium, vzdělávat se všeobecně , nevyhraňovat se. A teprve až po maturitě si vybrat tu správnou VŠ. Něco uměleckého, příp. třeba i ČVUT fakultu architektury. Ale jak říkám, takhle se to těžko radí, poněvadž tě neznám, neznám tu konkrétní tvojí situaci. Každopádně ti fandím, neboj se a bojuj, vzdělaných a schopných lidí není nikdy dost a peňáky jsou přeplněné. 🙂

terry

ano

Pokud tě to baví a umíš, pak určitě ano.
Budeš mít větší možnost výběru.
Do Penny můžeš vždycky, ale se školou, když něco budeš umět, můžeš, ale nemusíš.
Pokud budeš umět málo, je pravděpodobnost, že tam skončíš mnohem vyšší.

vvj

ano

Doplňuji:
Pokud tě to opravdu baví , tak až si najdeš práci v oboru tak ji budeš dělat ráda a vůbec se nebudeš starat o to jak dlouho jsi ji hledala