Patrik0056

Je hnědý cukr zdravší než bílý? Nebo je tak stejně škodlivý?

Držím dietu a chci vědet, jestli můžu nahradit bílý cukr hnědým, abych nepřibral.

Nejlepší odpověď
Dochy

Podle mně to vyjde na stejno. Základ je stejnej, v hnědém je navíc pár přírodnin od kterých je bílej očištěn. A protože se toho s tím hnědým musí dělat méně, je logicky dražší 😉

Další odpovědi
Ametyst

Má úplně stejný efekt na zdraví, i energetický obsah. Lepší je při dietě cukr vynechat, a sladit stévií. Proti přibývání na váze je účinné vynechat pečivo, obiloviny, a jíst víc bílkovin.

da ny

Ne.
Zřídka je zdravější. Často je to bílý cukr, dobarvený karamelem. ŽÁDNÝ „PŘÍRODNÍ“.
Sacharidy nemají v dietách chybět (omezení u keto). Počítejte energetickou hodnotu. Sladké neoijte, konzumaci omezit nebo vynechat.