Je glykogen glutamin aminokyseliny?

Nejlepší odpověď
annas

Ujasněte si pojmy podle ASSJ

  1. Glykogen – biochem. – polysacharid, který je hlavní zásobní látkou živočišných organizmů (jako tzv. živočišný škrob) a některých nižších rostlin;
  2. glutamin – chem. – amid kyseliny glutamové, vyskytující se v bílkovinách;"

Více na stránce
http://www.kul­turistika.com/spor­ty/kulturisti­ka/glutamin-zazracna-aminokyselina

"Glutamin – zázračná aminokyselina!!!
Jedná se o nejrozšířenější aminokyselinu v našem těle. V kosterním svalstvu (to je to, které nás milí kulturisté opravdu zajímá) se ho nachází dokonce 60% z celkového množství zastoupených aminokyselin. Není označován jako esenciální aminokyselina, nýbrž jako aminokyselina semiesenciální tzn. že je nutná pouze v určitých obdobích vývoje člověka nebo při onemocněních.
--

Glykogen
Pro snadné pochopení začneme u sacharidů, jelikož glykogen se sacharidy souvisí. Zásobu sacharidů (cukrů) naleznete v těle na třech místech. Rozdělíme si sacharidy na tři části.

  1. část sacharidů je v trávicím traktu v různém stupni natrávení.
  2. část sacharidů se pohybuje v krvi ve formě krevního cukru glukózy.
  3. část, kterou se zde zabýváme je uložena ve formě glykogenu ve svalech a v játrech.

K čemu glykogen slouží?

Glykogen je energie určená pro váš výkon uložená ve svalech a v játrech. Čím více máte glykogenu, tím více porostete

Glykogen je zásobní cukr v lidském těle. Chemicky jde o polysacharid tvořený molekulami glukózy, která se štěpením může uvolnit k rychlému získání energie.

Glykogen je tedy hlavním zdrojem energie pro svaly do 45 minut. Co se však děje po 45 minutách, kdy dojde svalový glykogen? Cca po 45 minutě po vyčerpání glykogenu tělo přijímá až ze 40% jako hlavní zdroj energie tyto aminokyseliny: Glutamin, Valin, Leucin, Isoleuci (Poslední 3 aminokyseliny jsou BCAA). "atd.

http://www.vse­okulturistice­.cz/glykogen-zajisti-vas-objem_111

Glykogen – biochem. polysacharid, který. je hlavní zásobní látkou živočišných organizmů (jako tzv. živočišný škrob) a některých. nižších rostlin;

glutamin – chem. amid kyseliny glutamové, vyskytující se v bílkovinách;"

ASSJ

Další odpovědi
Kepler

Glykogen je polysacharid, jak už objasnila annas. Glutamin je aminokyselina, označována dokonce jako NEESENCIÁLNÍ. Více v https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Glutamin