Matiselis

Je efektivnější pro učení se angličtiny číst články, anebo je překládat?

Čtení je bezpochyby rychlejší, takže člověk projde mnohem více textu za daný čas. Na druhou stranu si říkám, zda v případě překládání do češtiny nebudou silnější „paměťové“ spoje; zda si člověk např. lépe nezapamatuje nová slovíčka, lépe neporozumí gramatice apod.
Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Ametyst

Podle mě je lepší číst a rovnou si ukládat do hlavy. Naučí to člověka víc, protože nebude potřebovat češtinu, ale rovnou bude přemýšlet v cizím jazyce. Jde učit se slovíčka zvlášť a vypsat si je.

quentos

Když se bude dělat výhradně jen jedno z toho, je to naprd. Nejlepší je dělat obojí.