yerboi

Je e-book stejný jako klasická kniha?

Dobrý den, našel jsem na internetu PDFka knížek Stařec a moře a 1984, problém je, že počet stran se u PDF formátu liší než u normální kopie. PDF formy těchto knížek mají menší počet stran. Moje otázka zní, mám si raději koupit kopii těchto knížek, (to play it safe), nebo my PDFka stačí? Budu rád za normální odpovědi. Děkuji.

Konkrétně jde i tyti PDFka

http://librinos­tri.catholica­.cz/download/Or­we1984-text.pdf

https://niceho­seneboj.cz/do­mains/nicehose­neboj.cz/wp-content/upload­s/2018/05/Hemin­gway-Sta%C5%99ec-a-mo%C5%99e.pdf

Je ebook forma knížky stejná jako materialistická?

Nejlepší odpověď
Dochy

Není stejná. e-book je prakticky nepoužitelný pokud v přírodě zjistíš, že v dohledu není lopuch. 🙂

Jinak to na co se odkazuješ jsou poměrně profláklá díla, která zaručeně existují ve více než jednom vydání. Prakticky každé vydání má svého editora, může mít jiný formát knihy, jiné ilustrace, apod. Počet stran je to poslední, podle čeho by mělo smysl ta díla porovnávat (pokud je tedy nechceš použít v přírodě – viz výše)

A ještě jedna poznámka: Marně přemýšlím, jestli vím o nějaké knize, kterou bych označil za materialistickou 😉 Domnívám se, že i profláknutý Komunistický manifest bude spíše filozofické dílo nežli materialistické 😉

Další odpovědi
nyjono

Počet stran je zbytečné porovnávat.
Záleží na velikosti stránek, velikosti písma atd. Proto počet nesouhlasí.
Rozdíl by byl třeba i v jiném vydání knižní podoby.

elkon

Logicky to nemůže být stejné, protože je jiná úprava (formát a velikost stránek, písmo a pod.).

led

Ebook je na váhu (hmotnosť) ľahší. Je to „len“ software! Pozor formát ebook nie je pdf. V bežnej e-čítačke knihu v pdf (bez prevodu do formátu e-knihy) čítate ako pokračujúce obrázky. Teda text pdf strany v e-čítačke do 6" je zle čitateľný. Ale môžte si pdf konverzovať do formátu vašej e-čitačky napríklad bezplatným programom Calibre
Počet stránok knihy v PDF, závisí od toho, formátu strany, veľkosti a hustoty písma. Pokiaľ je to pdf obrázkového skenovania, každá stránka je obrázok a počet stránok je závislý od vydania originálnej (papierovej) knihy.

Calibre https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=avg&sxsrf=A­LeKk00dCbwK3U3ym­Vo0mZanDW8C9jAx­pQ%3A1604509174189&e­i=9t2iX46GC8u­Ya_uYqKgG&q=ca­libre+cz+downlo­ad&oq=calibre+dow­nload+cz&gs_lcp­=CgZwc3ktYWIQAR­gAMgYIABAWEB46DggA­ELADEIoDELcDE­OUCOg4ILhCwAx­CKAxC3AxDlAjoH­CAAQsAMQQzoFCA­AQsAM6BQgAEMsBO­gIIAFCs2AFYpO­oBYK78AWgBcAB4A­IABhwKIAdkEkgEF­MC4yLjGYAQCgAQ­GqAQdnd3Mtd2l6y­AEKuAECwAEB&scli­ent=psy-ab

Mc Merkurion

… e-book nepotřebuje papír a tím šetří naše lesy pro kůrovce (taky chce žrát, což nebudou tiskaři)…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

led: myslím, že jako e-book se v současnosti bere cokoli v elektronické podobě v kontratu vůči papírové knize. PDF je jeden z elektronických formátů. Je fakt, že hotové PDF samo o sobě nedovoluje další změnu formátu, což by se zejména pro menší čtečky hodilo. Reálně se ale i v PDF knihy distribuují, takže podle mně nelze PDF z e-book skupiny vyšoupnout.

A ještě jedna drobnost: Ani nelze brát za svaté že PDF bude mít problémy na 6" a méně – záleží na použitém fontu a jeho velikosti (a „originálním“ formátu toho PDF – klidně může být pro A6 a to by mělo být i na malé čtečce víc než v pohodě)

led

Píšem to z vlastnej skúsenosti pri používaní čítačky e-knih.Ano, pokiaľ máte vynikajúci zrak, môžte rozoznať písmenká na stránke formátu A4 zmenšenej do 6". Ale toto chcete čítať ako knihu, tak to nedoporučujem. Prídete o svoj zjavne vynikajúci „orlí“ zrak.

led

yerbol, ďakujem za odkazy v otázke