13Vitas

Je důležité stínění TV koax. kabelu?

Rád bych se zeptal, jaký může nastat problém pokud si namísto extra stíněného kabelu (např: http://www.al­za.cz/hama-satelitni-koaxialni-extra-d94979.htm) použiju ,,jen´´ dvojité stínění (např. http://www.al­za.cz/koaxial­ni-kabel-5m-konektory-f-d241737.htm ). Jinými slovy- vyplatí se investovat, a proč? Díky

Odpovědi
mosoj

Tak stínění je jednak druhý vodič a hustota stínění má vliv na vnější rušení. To znamená že v silně zarušené oblasti je dobré používat dobře stíněný kabel. I když v době digitální TV to zase zase tak důležité není. V současnmé době se používají kabely stíněné celoplošným obalem nikoliv opletem a zde je to jedno.
Větší stínění než celoplošný obal nemůže existovat.

Žádný souosý kabel nemá filtr šumu !!! Ale kvalitní kabel se pozná nízkým útlumem signálu. To je parametr který je velmi důležitý ! Čím tenčí kabel tím větší útlum. Také záleží na použitém dielektriku.

Funna

první odkaz nejede…
pokud si přečteš, to co je napsané v popisu na Alze (u obou kabelů), tak oba jsou 2× stíněné…ale ten dražší má filtr na snížení šumu…proto ten cenový rozdíl…