_136

Je dobře, že vláda schválila konec daně z nabytí nemovitosti?

Čtu, že vláda ČR schválila i návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty zůstanou zachovány i u nových hypoték až do konce roku 2021. Je to dobrá zpáva pro kupující i prodávající nemovitostí? díky

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Edison

ANO

Tak ona tohle byla celkem nesmyslná daň. Při nejmenším v týhle podobě. Teď bych čekal, že přijde s DPH na byty. Teda na nový byty… Je to přece spravedlivý, ne?

Doplnění: Vlastně mě napadá, že DPH na stavební práce i materiál se platí. V důsledku se pak púromítá do konečné ceny nemovitosti. Takže DPH zaplaceno je i teď. To ovšem nic nemění na tom, že daň z nabytí nemovitosti tak, ak byla realizována dosud mi přijde jako nesmysl.

Další odpovědi
Ametyst

ANO

Čím víc peněz nechá vláda občanům v kapse, tím lépe. Vláda neumí hospodařit.

hapiky

ANO

Když si vzpomenu, že se někde platí za čistý vzduch, tak si říkám, že u nás je možné vše. Nemovitosti byly a jsou velký byznys bohatých, no trošku i těch ostatních. Byznys bohatých se přece musí podporovat ne?