antík

Je dobré z hlediska výchovy, když mají manželé tak v cca 40 letech dítě? Můj názor je, že ano

Doplňuji:
Ale 40 není zas tak hodně bože 😁

Nejlepší odpověď
Drap

Z hlediska výchovy určitě.......­......problémy nastávají později, vrstevníci dítěte mají stejně staré dědečky. A než se dítě osamosttní, tak tito rodiče dost často se toho nedožijí.

Další odpovědi
SajmonModer

Drap to řekl pěkně. Moje teta má s přítelem 6 leté dítě a tomu otci je 60 – takže takový tatínek-dědeček v jednom :)

standa

Z vlastní zkušenosti*) mohu sdělit, že své mladší dceři umím dát z hlediska výchovného ´více´ než jsem to uměl před 15–20 lety při výchově starších dětí.

*) letos mi bude 50, z prvého manželství mám dvě děti 24 a 21 let a z druhého manželství mám 9,5 letou dceru…, navíc jsem vyženil tenkrát 12letého synka

p.s.

Drape, kolik ti je a kolik si vychoval dětí?

Radak

Obávám se, že na to zná odpověď jenom ta zubatá s kosou. Chodí si, kdy se jí chce. U někoho 40 není moc, většinou půlka života. V jiných případech kosí už i v těchto řadách.

Totoro

Podle mě dobrá výchova nezáleží na věku, ale na připravenosti. Pokud je člověk na dítě a jeho výchovu připravený, je jedno, jestli ho bude mít ve dvaceti, třiceti nebo čtyřiceti..

iceT

Myslím,že jde spíš o to,že rodiče mladší o 10/15 let zase budou mít jiný pohled na svět a na věci ohledně výchovy než lidé o 10/15 starší.A je to věc názoru.Belmondo se stal otcem myslím v 70,asi ale půjde spíš o to,aby potomci měli v určitém věku podporu.To vědomí,že se mají na koho spolehnout,obrátit o pomoc a podobně…

jahudka_vlm

Pokud si rodiče myslí, že v padesáti mohou hrát s chlapcem desetiletým fotbal, tak proč ne…

lolinka

pro milačka
lidé mí říkají
že mám život před sebou.
ale já jiný názop
proč trpět dali přes to že jsem stebou

Zdroj: facebook

franku

Klidně můžou mít,aspoň se dítěti více věnují než ve 20.Naše 3-letá dcera je toho příkladem.