ivosek2

Je dobré říkat tohle svému dítěti?

Když budeš zlobit tak skončíš v dětském domově.
Když nebudeš pracovat budeš bezdomovec a budeš vybírat jídlo z popelnic!

Nejlepší odpověď
Kelt

A proč ho motivovat negativně. Raději mu říkat, že když bude něco dělat dobře, bude za to odměněno. Člověk jedná buď tak, že chce něčeho dosáhnout, nebo se od něčeho špatného vzdálit.

Další odpovědi
ivzez

Není.
Dobré je věnovat se dítěti tak,
aby „ke zlobení“ nemělo prostor/příle­žitost …

honza19hk

co by na tom bylo špatného, ono to je bohužel pravda.

zjentek

je to celkem v normě, dokud se k tomu nepřidaj otázky jako- ty jsi hloupý chlapeček?
Doplňuji:
pořád lepší je říkat- když budeš zlobit, tak ti takovou fláknu..

Nevíteto?

To první určitě ne!
To druhé může být pravda, ale proč to říkat dítěti, které ještě chodí do školy (a chodit do práce bude muset až v budoucnosti), to nevím. Myslím to v tom případě, že to rodiče neustále opakují. Proč to řešit teď, když dítě možnost pracovat ještě ani nemá? Žádné dítě snad není tak nechápavé, aby nevědělo, že v dospělosti bude muset chodit do práce. (jako třeba rodiče)

marci1

Ne.
To první není pravda, protože pokud bude dítě zlobit, neskončí v dětském domově ( ten není za trest ), ale v nějakém diagnostickém ústavu. ☹
To druhé také ne. Pracovat by dítě mělo chtít z jiného důvodu, než jen z proto, že ho rodič bude strašit, že bude bezdomovec. Spíše mu vysvětlit, že práce ho má těšit, naplňovat mu život a vést ho k těm pracovním činnostem, které ho baví, zaujmou a potom ho práce bude bavit. 🙂
A vůbec nejhorší je dítě „strašit“, že stejně skončí v base. A většinou se tak nakonec potom stane . ☹

gecco

A mají ti snad lhát??
Vždyť je to pravda…

anonym

Ne, není to vůbec vhodné, strašit dítě dětským domovem. Tam se dostanou děti z jiných důvodů. Ať je to ztráta rodičů nebo neschopnost se (z rozvedené rodiny ) postarat o dítě z důvodu zdravotních, finančních. Něco jiného by bylo, kdyby rodiče strašili své děti polepšovnou nebo-li pasťákem.Tam se dostali těžko zvládnutelné děti, kteřé dělali problémy jak v rodině, tak ve svém okolí. Ale je mnoho případů, že polepšovna byla přestupní stanicí do kriminálu!
A k druhému problému jen krátce. Copak je málo lidí, co nepracují a popelnice nevybírají? Stačí se podívat na fronty v ÚP, kde se vyplácí sociální příspěvky méně přizpůsobivým, na některé politiky, třeba Mareček Bendů, který snad za celý svůj „pracovní“ život neměl v ruce jiné nářadí , než jídelní příbor.

dejavu

Není, protože napřed to dítě vyděsí, pak dítě stálým opakováním otupí a nevnímá to, i když je to pravda a někdy to naopak právě proto nežádoucí projev bude opakovat. Stálé strašení bylo oblíbenou výchovnou metodou babiček. Lepší je mu ukázat pozitivní metodu, tedy proč by se měl snažit dělat to, co my chceme, a především mu dát osobní příklad, protože dítě se neřídí dle našich řečí, ale kopíruje hlavně naše chování.

mosoj

Tak určitě ne v dětském domově. Tam dají děti když ti je seberou, ale odjakživa se děti strašily polepšovnou. Co to je dneska já nevím , ale nějaký nápravný ústav. Že by nás to poškodilo když to nepomohlo , to určitě ne.
No a to druhé zcela určitě pravda.

Daleko víc se škodí dětem opičí láskou.

lota

Mám za to, že tohle dobré určitě není, jde to i lépe.

KatkatkaW

rozhodně ano, ale zároveň vyvážit pozitivní motivací

Nevíteto?

Protože je to pravda? Vy byste opravdu dali svoje děti do dětského domova, kdyby zazlobili. Ale to snad ne, tomu nevěřím… 🙂