Avatar uživatele
Válek Petr

Je dána povinná lhůta úřadu na odpověď na doporučený dopis občana?

Zajímavá 0 před 772 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Pokud jde o podnět ve smyslu správního řádu, je správní orgán povinen sdělit podateli ve lhůtě 30 dnů ode dne, kdy podnět obdržel, že řízení zahájil, nebo že neshledal důvody k zahájení řízení z moci úřední, popřípadě že podnět postoupil příslušnému správnímu orgánu.
Vzhledem k tomu, že nepíšete, čeho se to má týkat, ale jde zřejmě jen o stížnost, tak vám patrně do měsíce odpoví „na základe vašeho podnětu nebylo zahájeno správní řízení“. Všechny úřady na to mají předpřipravené formulářové dopisy a slangově se tomu říká „fakof letr“.

Zdroj: https://frankbol­d.org/poradna/zi­votni-prostredi/ucast-verejnosti/prava-verejnosti/do­taz/lhuta-na-reakci-na-podnet

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
_Bůh_

Obecně není.
Některá řízení je úřad povinen vyřešit ve lhůtě, které se liší dle typu řízení.
Ale když jim pošlete své nahé fotky, tak nemají žádnou lhůtu na odpověď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

To, že je dopis doporučený, neznamená, že někdo musí odpovědět (např. pokud doporučeným dopisem pošlu samoodečet vodoměru, není důvod reagovat) . Pak jsou lhůty podle toho o jaké řízení jde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
FANOUŠEK/rom

Mám dotaz ohledně toho že v na obecní úřad jsem posílal dopis v z dne 15.6 2022, pozvání na obecní radu bez výsledku nerozhodnuté v jmeho stížnosti na rozpočet obce v uzavřené rozpočet v vždy 30.6 2022.
Mám možnost se právně stránce obrátit na příslušné okresní úřad nadřízený orgán v oblasti obcí mojí vesnice.
www obechradek.cz

Nový příspěvek