centropol

Dobrý den,nestuduji na škole už 14 dní.Chci se zeptat…zjistí sociálka,že nechodím do školy? Jsem registrovaný na úřadě

A jelikož můj otec teď neplatil alimenty jak má,tak chce jít na sociálku má matka.Ještě jsem jí neřekl že nestuduji a nechci,aby se to dozvěděla od někoho jiného ale ode mě.

Nejlepší odpověď
marci1

Nevím kolik máš let, ale s těmito fakty ihned seznam mámu. Je za Tebe zodpovědná a měla by kvůli Tobě velké problémy.

Další odpovědi
zzzzz

Jen doplním Marsi, neoprávněné čerpání dávek se může stát i trestným činem.
Doplňuji:
Dnes už je sociálka i úřad práce – zprostředkování zaměstnání jeden celek, vše spadá pod úřad práce. To že úřadu neoznámíš všechna fakta, je možné posuzovat jako podvod, pokud vezmeš neoprávněně ty nebo rodič nějaké peníze.

Drap

To se na sociálce dozví velice rychle z PÚ

zeeue

Nevím, jak je to s úřady ve městě, kde bydlíte, ale tam, kde bydlím já, spolu -zejména tyto dva- úřady komunikují. Samozřejmě to nemyslím tak, že si telefonicky každý den sdělují novinky ohledně každého z registrovaných ;) Spíše tak, že databáze každého z nich jsou přístupny tomu druhému.

Takže podle mne tomu bude takto: pokud se po tom vyloženě nebude nikdo „píďalkovat“, tak se to nejspíš nezjistí …tedy, nezjistí ihned. Ovšem za čas na 100% ano (i kdyby to mělo být, až po vás budou chtít doklad o potvrzení o studiu).

Standardní doba na sdělení o změně údajů (což je vaší povinností!!) bývá do 5 prac. dní, ale nemusí to být pravidlem. Proto vám VELMI doporučuji jít s novými skutečnostmi, co nejdříve ven. Zatajování/nes­pravení o změně (jakýchkoli) údajů totiž bývá v některých případech sankcionováno.

Mimochodem, pokud jste tak ještě neučinil, informujte o ukončení studia hlavně svoji zdrav. pojišťovnu!!!

pusinka50

Škola nedělá mrtvého brouka, ale cca do 1 měsíce bez dodání omluvenky studenta pak obešle rodiče, že nestuduješ a že tě vypovídají ze školy. Když matku necháš jít na sociálku pro přídavky a ona zjistí za cca 14 dní, 3 neděle, že již dávno nestuduješ, riskuješ nejen důvěru matky v tebe, ale matka na sociálce ze sebe udělá pěkného pitomce, až za měsíc půjde přídavky zas odhlásit a pak ti to asi „pěkně spočítá“, až je bude muset vracet.

da ny

Mamka to měla už dávno vědět od tebe, na co čekáš? Až se to provalí
a škola pošle doporučený dopis? Až se máma složí?

Pokud jde o ZŠ, hlásí to za nějaký čas škola „sociálce“, pokud absence nebude
řádně omluvena rodiči a dosáhne určitého počtu hodin. (neomluvené hodiny, nezájem rodičů).
Pokud jde maminka požádat o finanční pomoc na sociální odbor PÚ, bude potřebovat potvrzení o studiu (po povinné ZŠ).
Také přijde v zaměstnání o daňové zvýhodnění (bonus) = 1.117 Kč měsíčně.
V obou případech o dětské přídavky, pokud je pobírá.
Takže studovat, nebo" makat" !!!