Anette

je dán trojúhelník ABC a body D,E,které jsou po řadě středy stran AB,BC.Úsečka DE rozdělí trojúhelník ABC..

na trojúhelník a lichoběžník.Určete poměr jejich obsahů.

Odpovědi
Hykam

To záleží na tom trojúhelníku, možná by to chtělo alespoň jestli je rovnoramenný nebo rovnostranný, z toho by se to již dalo určit ale pokud ani jedno z toho tak si myslím že to nelze určit.

Oprava teď jsem si to nakreslil je to tak jak píše butani je to jedno jaký typ trojúhelníku to je vždy to bude 1:3