DusanOrlik

Je chemie těžká?

Zdarec,v Záři budeme mí poprvé chemii,zajimá mě jestli je těžka a co se učí(jestli jenom zkratky ICHTY,IČELY…)nebo jak ve fyzice…napište díky

Nejlepší odpověď
quentos

Budete se učit všelicos, ale hlavně teorii o chemických prvcích, jejich reakcích a výskytu v přírodě apod., dalším aspektem chemie je pak početní stránka – chemické vzorce, rovnice chem. reakcí a výpočty ze vzorců. Těžkého na tom není nic, fyzika mi připadala mnohem těžší. Všechno je otázka přístupu – hlavně se naučíte něco nového, poznáte přírodu (neboť chemie je především přírodní věda) z nového úhlu pohledu, úplně jiného než v biologii a fyzice (chemické reakce jsou daleko zajímavější než fyzikální, neboť prvky a sloučeniny při nich mění svoji podstatu). Poznáte, že spousta základních dějů v našem životě (dýchání, hoření…) jsou vlastně jen důmyslné chemické reakce; mnoho chemických reakcí si pak budete moci vyzkoušet na vlastní pěst v laboratorních pracích. Osobně jsem měl chemii rád a velmi mě zajímala, a to i přes to, že mi v prvním ročníku osmiletého gymnázia zkazila vyznamenání.

Další odpovědi
rynek878

chemie to byla moje noční můra,a když se k tomu přidá „super“ učitel,tak je na léta vystaráno.

anonym

ja chemii mela rada hlavne kdyz jsme ji pak mohli praktikovat,pokud mas rad pokusy tak budes ve svem zivlu

mosoj

Chemie je lehká. Mně osobně dělal největší potíže tento název anhokyanu delfinidinu –

anthokyan delfinidin (jeho přesný chemický název je 2-[3,4-dihydroxy-5-(3,4,5-trihydroxy-6-hydroxymethyl-tetrahydro-pyran-2-yloxy)-fenyl]-5,7-dihydroxy-3-(3,4,5-trihydroxy-6-hydroxymethyl-tetrahydro-pyran-2-yloxy)-chromenylium) nemá nic společného s delfíny – ale svoje jméno dostal podle rostliny Ostrožky stračky Delphinium staphisagria z čeledi pryskyřníkovitých, která zase svoje jméno získala podle tvaru květů – jejich ostruha („ostroha“) má tvar skákající ryby.

anonym

Mnoho let tomu co jsem s ni zapasila,ale ny,naty ,ity,icity,ec­ny,ovy,isty ,icely mi tam v bedynce zustane naveky!

kapka

ný, natý, itý, ičitý, ečný/ičný/, ový, istý – v tom si má být každý jistý. A pak ještě ičelý abyste nekřičelý, že to není celý.:-)
Hlavně se naučit perfektně značky prvků, na tom se už dá stavět a hlavně se to pak hodí celý život při luštění tajenek.

Miroslavst

Kdyby jen -ný, -natý,–istý,… tak by to bylo jednoduchý.
molární hmotnost a víc si nepamatuju, už je to nějaký čas.
Ale vím, že to byl děs. Sorry za to, že tě nepotěším.

Rada.012

cau helet ja jsem ted dodelal skolu s vyucakem s unikem vyznamenani a myslim si ze chemie je dost dulezita pro zivot nikdy nevis co se muze stat a takova kyselina syricity a jine kyseliny se ti budou vzdy hodit kdyz budes znam. co v chemii ucit to je tezke v chemii se ucis tolik veci…
sam nwm co se driv ucit pac ted jdu na hotelovku a tam chemii budu mit tez.

vecernice

Mě chemie bavila.Do dnes si pamatuju většinu z periodické soustavy prvků,která tě taky čeká a z toho budou ty ičely apod.Dá se to zvládnout,ale jak už tu někdo psal-je potřeba podchytit ten začátek,protože to fakt na sebe navazuje.

JayDee446

Já osobně chemii moc neholduji, ale poradit můžu. Začátky nejsou těžké. Musíš ale dávat pozor. Jestli si totiž necháš „ujet vlak“, budeš mít problémy (jako já) a budeš se muset učit všechno od začátku, protože to na sebe všechno navazuje. Nemůžeš stavět dům, aniž bys postavil první řadu cihel. Záleží také na kvalitách pedagoga a na jeho přístupu. Pokud ho neznáš, poptej se starších spolužáků. Přeji hodně štěstí.

Marvan

Kdyby se někdo zeptal tebe jestli je matematika těžká? Co odpovíš? Dosaď si tu stejnou odpověd k této otázce.

Je to jen další školní předmět