pepa6545265

CHEMICKÉ VÝPOČTY

Kolik gramů síranu vápenatého vznikne neutralizací hydroxidu vápenatého s 20 g kyseliny sírové?

Prosím pomoct.. znamená něco v tom příkladě ta neutralizace? nebo se postupuje stejně jako u normálních výpočtů? díky
Doplňuji:
BYL BYCH RÁD, KDYBYSTE SI ODPUSTILI TY ŘEČI, ŽE SEM DŮ NEPATŘÍ..JESTLI VÁM TO VADÍ TAK NEREAGUJTE, POSLAL JSTE MI ODKAZ, KDE LIDÉ SAMI PÍŠÍ NÁZORY KDYŽ SE TO DÁ NAJÍT NEBO KDYŽ NĚKDO NEPOPROSÍ, ŽE NEODPOVÍ..

DÍKY VŠEM

Odpovědi
Vendys2

„Neutralizace“ ti napovídá, co vzniká za produkty. Postupovala jsem jako u ostatních výpočtů – výpočet z chemické rovnice a vyšlo mi 27 g. Nevím, jestli to je přesně, počítám bez kalkulačky a per. tabulky ;)

cochee

Vidíš to – a my jsme si je odpustili 🙂