holaola

Je „absolutní“ štestí nuda? Více v popisu.

je „absolutní“ štestí nuda? potřebujeme pravidelně „zlo“ které nám nastavuje referenční body, které nám hodně pomáhájí k tomu si na kratší čas uvědomit a více se radovat z toho „že ted už se mám dobře“ (zlo/„špatná“ situace odešla) a pak i následně na nějaký čas hodnotíme svůj život jako mnohem štastnější protože, to hodnotímě podle toho referenčního bodu, podle toho „že jsme minule měli štestí“ a ted už ta špatná situace přešla… ? Je absolutní štestí nuda do té doby, dokud si nenaučíme (pokud to lze) toto si uvědomovat sami…?

Nejlepší odpověď
Drap

Neexistuje absolutní štěstí, tudíž neznám ani nudu. Vše je relativní.

Další odpovědi
annas

Co považujete za absolutní štěstí? Štěstí je přece relativní, pro každého člověka znamená něco jiného. Pro někoho je kus chleba, pro jiného domov, další je šťastný, pokud má dost peněz… Většina za štěstí považuje zdraví, ale o to se musí každý přičinit.

Štěstí je v duši člověka, nastane u někoho tehdy, když už po ničem netouží. Štěstí je cesta, kterou se vydáte, překonáte překážky a věříte, že dosáhnete určitého cíle.

Pokud by štěstí bylo nuda, tak jste o ně přišla. Šťastný člověk se přece nemůže nudit, může „rozdávat“ štěstí i ostatním.
Stačí maličkost. – někdy úsměv, pomoct s taškou, otevřít dveře aj.

Zlo není přece opakem štěstí. ale opakem dobra. Také pojetí dobra či zla je rozdílné

„Co je dobré? Všechno, co v člověku zvyšuje cit k moci, vůli k moci, moc samu.
Co je špatné? Všechno, co pochází ze slabosti.
Co je štěstí? Cítit, že moc vzrůstá, že překonáváme překážku!“
Fridrich Nietzsche

nyjono

Proč zrovna nuda?
Spíš, když si dá štěstí na chvíli pauzu, lze si štěstí lépe uvědomit.
Nic netrvá věčně a pauzy a změny jsou nevyhnutelné a prospěšné.

marci1

Jelikož se štěstí střídá s „neštěstím“, nelze hovořit o absolutním štěstí. Jinak to neznáme. Říká se: „Pokaždé, když najdu klíč ke štěstí a radosti, tak nějaký blbec hned vymění zámek.“ 🙂

Kelt

Tak jako nelze dosáhnout absolutní nuly, nelze dosáhnout ani absolutního štěstí.To první lze definovat, to druhé ne. Navíc štěstí, zlo a pod, jsou pojmy, které trvají určitou dobu. Pokud ti dala babička třeba koláč, tak jsi byl jako malé dítě na vrcholu blaha. Dnes do mnoha letech už ti to tak skvělé nepřipadá. Mění se naše lidské vztahy, zkušenosti a pod.

holaola

Drap: proto jsem to dal do uvozovek, můžeme to zkusit nahradit bud něčím jako a) jistá uroven stestí ve kterém nejsou zadne problemy apod. a v teto urovni to můze byt treba nuda nebo můžeme předpokládat (coz si ale nemyslím) že to je v každé urovni nuda, a nebo že to v nějaké urovni nuda sice nejni, ale je to lepší i s těmi problémami, a nebo se o tý kravině nemusíme vůbec bavit :D