_136

Je 4% daň z nabytí nemovitosti nadobro zrušena nebo mám počítat ze ji vláda ČR znovu zavede v budoucnu?

Odpovědi
CTTON

To nikdo vědet nrmůže

Tomáš1234

Daň z nabytí nemovitosti byla zrušena kvůli koroně proto, aby nedošlo k velkému výkyvu na realitním trhu. Dá se očekávat, že až korona pomine, stát ji opět zavede.

Jde zkrátka o nezanedbatelný přísun peněz do státní kasy, takže motivace státu je zcela jasná. Bohužel.

cukrar

Je zrušena. Zdali jí nějaá vláda v budoucnosti zavede, to nikdo neví. Ale během 5 let to určitě nebude.

LiboNovy

Daň je aktuálně zrušena, ale vzhledem k současnému covidovému zadlužování státu kvůli kompenzacím je dost možné, že se stejná nebo podobná daň v následujících letech objeví znovu.

Jak píše Tomáš1234, jedná se o poměrně velký zdroj příjmu, který navíc lidem „nevadil“ dost na to, aby kvůli němu v minulosti nějak významně protestovali, a proto může být jednoduché ji znovu obnovit.

Pokud chcete koupit nemovitosti nebo s nimi obchodovat, tak doporučuji aktivně sledovat toto téma na internetu – politiky na Twitteru, zájmové skupiny na FB a také webové portály. Já třeba pronajímám několik bytů a jsem ve 3 skupinách na FB + sleduju specializované portály pro pronajímatele jako např. www.mambyt.cz

LiboNovy

Daň je aktuálně zrušena, ale vzhledem k současnému covidovému zadlužování státu kvůli kompenzacím je dost možné, že se stejná nebo podobná daň v následujících letech objeví znovu.

Jak píše Tomáš1234, jedná se o poměrně velký zdroj příjmu, který navíc lidem „nevadil“ dost na to, aby kvůli němu v minulosti nějak významně protestovali, a proto může být jednoduché ji znovu obnovit.

Pokud chcete koupit nemovitosti nebo s nimi obchodovat, tak doporučuji aktivně sledovat toto téma na internetu – politiky na Twitteru, zájmové skupiny na FB a také webové portály. Já třeba pronajímám několik bytů a jsem ve 3 skupinách na FB + sleduju specializované portály pro pronajímatele jako např. www.mambyt.cz