Anikitos

Jde zjistit, kolik procent lidí z celého světa dovede kreslit?

Nebo nějaké číslo, např. 1 z 20 lidí kreslí na úrovni.

Nejlepší odpověď
Drap

Máš nějakou stupnici, kde zjistím kdo už umí kreslit a kdo ještě ne? Jak to posoudit? Pokud chceš znát procenta a statistiku, je třeba nejdříve přesně definovat a potom teprve může začít výzkum. Než by se průzkum provedl na celém světě, trvalo by to snad sto let.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… 100% … každej ale v jiný kvalitě …

majestic

Všichni lidé umí kreslit.

Radius

Všichni lidé umí kreslit, umí to i děti, ale málokdo tak, aby se tím mohl chlubit a ještě ho to bavilo. My jsme měli na škole kluka, který uměl dokonale kreslit, podíval se na někoho a dokázal ho přesně vystihnout (jen propiskou), namaloval ho dokonale. Nevím, proč se učil v učilišti a nešel třeba na AVU?

Ono je to těžké, já neumím kreslit obrázky a ani mě to nebaví, ale zase mám třeba hudební sluch a tak jsem uměl už v 6 letech zahrát na foukací harmoniku všechno, co jsem slyšel. Pak jsem chodil do hudebky, hrál jsem na klavír, ale moc mě to nebavilo, tak jsem s tím hraním přestal asi ve 14 letech. Ale hudba mě zajímá do dneška, za to jsem nikdy nebyl v žádné galerii, ale když vidím někde reprodukce moderních výtvarných děl, moc se mi nelíbí a nebo to ani nechápu. Raději mám zajímavé fotografie.

Je to těžké, někdo zjistí až ve 20 letech co je pro něho zajímavé a vynikne v tom (třeba vyrábí internetové stránky, hlavně obsahově, nic si tím nevydělá, ale ty stránky jsou úspěšné a baví ho to). Práci dělá úplně jinou, ale baví ho.
Je tedy spokojen se svou prací i s hobby.

klumprt

Nejdřív nějak definuj, co to znamená „dovede kreslit“ nebo „kreslí na úrovni“. Definuj to tak jednoduše, aby se to dalo u každého jedince nějak snadno a rychle ověřit. No a pak si můžeš zadat průzkum. Ale celosvětový průzkum nebude levný. 🙂