HiPe

Jde v excelu seřadit čísla podle desetinného zbytku?

Zajímá mě, jestli jde v Excelu nějak seřadit určitá skupina čísel podle toho, jaký je jeho desetinný zbytek? Nebo nějak formátovat, aby se třeba označilo pět čísel s nějvětším desetinným zbytkem?
Příklad:
Mám čísla 2,23 – 3,16 – 10,64 – 1,98
Chci vědět, která dvě čísla mají největší desetinný zbytek – v tomto případě čísla 1,98 a 10,64
Jde to nějak?
Moc děkuji všem za rady

Nejlepší odpověď
Edison

A tomuy se říká desetinný zbytek? Asi bude potřeba si vytvořit další buňku, kde odečteš celé číslo a zůstane zbytek. Podle toho pak tabulku seřadit.

=A1-(ROUNDDOWN(A1;0))

Další odpovědi
Alesh

já bych tedy volil spíš následující vzorec, který je o fous „excelovatější“ než zaokrouhlování dolů, i když i to je samozřejmě správně:
=A1-CELÁ.ČÁST(A1)

nebo v anglické verzi je to:
=A1-INT(A1)