gnr54

Jde to vůbec?

Může někdo po mne požadovat ušlý výdělek? Přesto že žádný evidentně neměl.Jenom proto aby se na mne hojil finančně!!

Nejlepší odpověď
standa

Pokud údajně poškozený prokáže, že se skutečně jednalo o UŠLÝ výdělek, tak má šanci na úspěch v případném sporu.

Ale problematika prokazování těchto skutečností je dost komplikovaná a pokud si k tomu ještě uvědomíme, že důkazní břemeno je na poškozeném (tedy žalobci), tak bych se moc neobával…, protože UNÉST DŮKAZNÍ BŘEMENO je v podstatě tím největším problémem všech žalob na náhradu škod.

Další odpovědi
pondělí

Záleží na tom co jste té osobě provedla,či udělala,pokud se třeba jedná o dopravní nehodu,které jste viníkem a utrpěl zdravotní škodu,může se ta osoba takzvaně imaginárně domáhat pravděpodobného ušlého zisku,ale zaleží na právnicích a soudcích,ale právo na to má

ReHu

A teoreticky by mít mohl?