Jde rozpoznat, když se spojí dva oceány nebo moře?

Odpovědi
dudu

Na nejjižnějším cípu ostrova Rhodos se setkává Egejské moře se Středozemním. Voda Egejského moře je o poznání klidnější, jen s mírnými vlnkami.

Kepler

I když se jejich vody často dost liší a jakési neurčité předěly existují (třeba oblast častých bouří u mysu Horn), většinou jde o umělé a historické dělení vod z geografického hlediska kvůli lepší orientaci a přesnějšímu určení místa na Zemi. Všechna moře a oceány vlastně tvoří jediný Světový oceán, ale užívat jen tento název by asi nebylo moc praktické.

zjentek

Ano. Podle mapy z doby před tou událostí.