Avatar uživatele
Registrovaný

Jde i po novele zákona přepsat vozidlo bez bývalého majitele, na základě kupní smlouvy a plné moci? Jak to bylo dřív?

Je možné nějak přepsat vozidlo a vyzvednout SPZ z depozitu jestliže mám velký TP mám kupní smlouvu mám (ale vozidlo na prodávajícího není psané takže mám slouvu s prodávajícím ale ne s majitelem dle TP) a mám od prodávajícího plnou moc jenomže neověřenou. Vozidlo bylo při prodeji neschopné projít STK ani evidenčkou takže jsme se s prodávajicím (který tvrdil že je s majitelem v kontaktu. odpovídaly tomu i podobné adresy) že jakmile vozidlo uschopním a udělám STK přepis uskutečníme, jenomže prodávající nekomunikuje. Díky za rady

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Musíte mít ověřenou plnou moc od toho, kdo je uveden jako majitel v TP. Je tam uvedena i adresa, tak by neměl být problém ho kontaktovat.


Avatar uživatele
Stříbrný

Pěkná bramboračka. Plné moci musí být ověřené. Myslím, že to bude chtít plnou moc od majitele dle TP, kupní smlouvu mezi ním a vaším prodávajícím, plnou moc od vašeho prodávajícího a kupní smlouvu mezi vámi a vaším prodávajícím. Jestli tem řetěz není ještě delší. Ale jestli to auto je v polopřevodu (což snad není, když je v depozitu), tak vám oznamuji, že jste kavka.


Avatar uživatele
Bronzový

Pokud bylo při prodeji neschopné projít evidenční kontrolou,tak bych to auto ani nekupoval neboť ani pak nebude schopné projít evidenční!!!
ledaže byste nevěděl ,že evidenční kontrolu lze provést i na havarovaném nebo na porouchaném autě.Důležitá je především čitelnost a přístupnost k identifikátorům !!!!!
Pro současný převod je důležité mít OVĚŘENOU plnou moc od poslední osoby psané v TP,pokud ale bylo v TZV polopřevodu,tam nemáte auto ale jen drahý soubor ND a nedohlásíte i kdybyste se rozřezal..Ovšem vůbec není třeba Kupní smlouva-ta může být i ustní.Pokud máte nejasnost tak písněte SZ posytnu vysvětlení,nebo písněte mejla na xantiakmira na seznamu

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 648
Stříbrný cukrar 647
Zlatý Drap 620
Zlatý gecco 439
Stříbrný honza19hk 286
Bronzový kapitán 256
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 223
Zlatý Lamalam 220
Zlatý brillant 214

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.