JarkaHor

Jakým způsobem se u kojenců řeší alergie na kravskou bílkovinu?

Odpovědi
da ny

Ideální je kojit, dokud je to možné.
Alergolog předepíše na RP „náhradní mléko“, jsou to v podstatě jen aminokyseliny (hořký nápoj :/, typu Alfamino apod.). Někdy děti odmítají i při lehkém doslazení. Nám se osvědčilo při kombinaci s kaší Sinlac (doporučeno pediatrem).
ABKM často nepřichází samo. Časem se objevují alergie (mnohačetné) na některé potraviny. Jedním z nejčastějších alergenů bývá, mrkev, ovoce (pomeranče), vejce, soja, kukuřice, kakao atp.
Lidé/děti, které mají ABKM nemohou nic, kde je mléčná složka (nejčastěji kasein), ani syrovátka. nesnesou máslo, výjimečně ghí. Děti jsou někdy tak citlivé, že při ABKM nemohou vývar a maso hovězí, telecí.
Ti, s alergií na vejce, mnohdy nesnášejí maso kuřecí, slepičí, včetně vývarů. Vše se dá vyčíst později z krevních testů (na konkrétní potraviny, kombinace, stále se mění). Dále pak eliminační dietou.
Takže pouhá intolerance laktozy je „výhrou“. Takových mléčných výrobků na trhu je dostatek.
https://pribalove-letaky.cz/alfamino

SarrahParker

Můžu se zeptat do kdy je tak vhodné to kojenecké mléko dávat?

Vercule

No, podle mě je vhodné od začátku, pokud koupíš počáteční mléko a pak ho můžeš dávat, dokud ho dítě vyžaduje :)

Vercule

Nase-mleko má už počáteční umělá mléka :) Takže hned od začátku.

KaraskovaAl

Ano, jejich nabídka je vhodná hned pro úplný miminka. Já jsem to ocenila, protože jsem přišla o mléko. A taky kupuju jejich kašičky, ty jsou super. Chutnají dětem a hlavně zasytí. To hodně oceňuji :D

Cizecek.M

No, my jsme to vyřešili přechodem na kozí mléko. A bylo po problému.

Vercule

My jsme přešli na kozí mléko ne kvůli alergii, ale syn klasické kojenecké mléko s obsahem kravské bílkoviny špatně trávil a měl po něm bolení bříška takže jsme zkusily toto kozí mléko a bylo po problémech https://www.nase-mleko.cz/kate­gorie/kojenec­ke-kozi-mleko/

JarkaHor

Koukala jsem na jejich stránky a škoda, že jsem o tom naše mléko nevěděla dřív. Bývalo by se tady těm problémům, co syn má předešlo mnohem dřív.

Vercule

Tak změnit mléko můžeš vždycky, že jo :) navíc pokud jde o zdraví dítěte ;)