dust8

Jakým způsobem lze smazat vytvořené oddíly s daty na HDD a udělat disk bez oddílů?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Relativně jednoduchoučkým. V nějakém diskovém správci (třeba GParted) jednoduše označíš oddíly, které chceš smazat (odebrat) a pak vydáš povel k odebrání/smazání. Pokud odstraníš všechny oddíly, bude celý disk „unused“ (nepřiřazený), tedy bez oddílů. Čumíš, viď? ;) :D :D

Další odpovědi
Justin1

Se správnou oddílů na disku jsem se setkal jenom jednou okrajově před několika roky. Nějaký nástroj (jako třeba GParted) by měl být k dispozici v linuxových distribucích, které se dají spustit z vyjímatelného média (CD, DVD, USB).

Dochy

Jseš si jistej, že chceš mít disk bez oddílů?
Jinak běžné nástroje snad každého systému, i ve Windows by měl fungovat „správce disků“ – ale byl bych opatrnej…

V linuxových distribucích obvykle fdisk nebo parted, osobně doporučuju grafickou verzi Gparted, která je standardní součástí většiny LIVE distribucí (LIVE DVD/instalačka UBUNTU, nástroj pro správu a řešení potíží/LiveDVD KNOPPIX a jiné). Nechají se nakopírovat i na USB flash.

Arne1

Nevíme co s tím chceš. Na práci s diskovými oddíly je spousta nástrojů – jan například Partition Magic, Acronis, …
Musíš si uvědomit, že přijdeš o data v rušených oblastech.
Pokud jde o disk který má být systémový, tak to není příliš vhodné, lepší je mát datovou oblast mimo C:

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.