Avatar uživatele
Lukas27

Jakým způsobem jde léčit autismus?

Zajímavá 0 před 3 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Daidal

Vyléčit nejde, ale potlačit příznaky ano. Musí se zohlednit, o který autismus jde a konkrétní situaci - řekněme "stádium" nemoci (nevím, jestli se přímo zde hodí říkat stádium), věk a nevím, co ještě.
Jsou to rzůná cvičení - sociální a jazyková, většinou sestavená nějakým odborníkem. Společně s někým blízkým by měl ta cvičení provádět a možná s nějakým pedagogem/psychologem. Jsou i různé formy terapií.
První by mělo projí vyšetření, nějaký posudek a podle něj sestaven program léčby.

Je to asociální nemoc, zharnující i problém s mluvou, interakcemi s jinými lidmi (nebo i věcmi a sitaemi) a konkrétní vzorce chování, které jsou ale řekněme "nespolečenské" a můžou být problematické (i pro fungování toho člověka). A na to se léčba zaměřuje. Musí tedy procvičovat to, co mu moc nejde, co nechápe - v čem je postižený. Musí si nacvičovat/osvojovat sociální chování, spolupráci, chápání (soc. věcí) a komunikační schopnosti.
Jinak se bude postupovat u ročního dítěte a jinak u sedmiletého (nebo i staršího, kteří se stále mohou léčit - ono totiž se to nevyléčí, jen usměrní a něco může dělat i dlouhodobě, pravidelně, aby projevy autismu potláčel).
Existuje i jakási metoda, jsou na to organizace, odborníci, postupy, konkrétní léčebny a zařízení.

Upravil/a: Daidal

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lgee

Trpím lehkým autismem, ale bylo to mnohonasobně horší, dříve sem si neuměl ani zavázat tkaničky (až do 8 let) takže to že nejde vyléčit je nesmysl, musí se omezit strava škodlivá pro mozek, celkově omezit škodíci vlivy, a rozvíjet mozek a motoriku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud vím, tak jakožto vrozená porucha léčit (resp. vyléčit) nelze. Pokud není spojen s dalšími poruchami (další poruchu jsou poměrně časté), pak jej lze kompenzovat - zkrátka se s tím člověk naučí žít. Lépe či hůře. A nelze moc zevšeobecňovat, protože ty projevy jsou dost rozmanité.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Prejavy autizmu možno tlmiť, ale už ste skúsili liečiť bridlicu?
Rovnako ako z bridlice štiepate pláty a tvarujete ju, aj u autistu možno niektoré prejavy trpezlivým štiepaním opatrne "tvarovať". Ak však ulomíte väčší, nevhodný kus, celá doterajšia liečba sa rozpadne.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Lgee, váš prípad s ľahkým autizmom je práve to symbolmi povedané, štiepanie bridlice.

Nový příspěvek