bolak

Jakým způsobem fungují léky na plynatost?

Kam se ty pšouky jako schovají? Přece existuje zákon o zachování hmoty, nebo to ve střevech neplatí?

Odpovědi
anonym

Neschovají se – léky ovlivňují skladbu bakterií (střevní mikroflóry) a tedy se „pšouky“ nevytvářejí…
😁

Dochy

Přinejmenším jeden z nich (měl jsem tu čest přečíst leták l0ku pro kojence) by měl fungovat asi jako změkčovadlo do vody… měl by zabraňovat pěnění a tím umožnit jednak snazší vstřebávání plynu a jednak jednodušší přirozený odchod plynů (hmm… ten druhý účinek asi není zrovna to co tě zajímá 😉 )

mosoj

Já jsem vždycky prděl a nepšoukal. Takže nevím.

Broukk

no u dětí mám teď přesně na plynatost vyzkoušený Enticon a jsou to zároveň i probiotika.