jakym zpusobem byla vymyslena americka ruleta??Kdo ji vymyslel??Kdy a kde se zacala poprve hrat?

jak byla vynalezena americka ruleta?

Odpovědi
Radovan M

S myšlenkou rulety přišel už v 17. století matematik a fyzik Blaise Pascal. Byl v té době fascinován a uhranut myšlenkou sestrojení tzv. perpeta mobile. Ruleta byla poprvé hrána v roce 1796 v Paříži. V roce 1842 přidali Francouzi François a Louis Blanc sedmatřicátý díl „0“, který vychýlil pravděpodobnost výhry ve prospěch provozovatele rulety, ve Spojených státech amerických to šlo ještě dále a na začátku 19. století byla přidán ještě osmatřicátý díl, který byl označen symbolem „00“.

V odkazu je více…

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ru­leta