dust8

Jakým druhům elektroniky vadí, když je např. necháte omylem položené na parapetu u okna kde na ně hodiny pere slunce?

Odpovědi
Themeansar

Při dlouhodobém vystavení slunečnímu světlu v létě je třeba chránit různé elektronické přístroje a zařízení. Následující seznam zahrnuje několik typů přístrojů, které je obzvláště důležité chránit:

Mobilní telefony a chytré telefony: Sluneční záření může negativně ovlivnit displeje mobilních telefonů a také zkrátit životnost baterie. Je proto vhodné chránit je před přímým slunečním světlem, například pomocí krytů nebo je uchovávat ve stínu.

Notebooky a tablety: Podobně jako u mobilních telefonů může dlouhodobé sluneční záření negativně ovlivnit displeje a elektronické komponenty notebooků a tabletů. Pokud je používáte venku, snažte se najít stinné místo nebo použijte ochranný kryt.

Fotoaparáty a videokamery: Sluneční světlo může poškodit objektivy a senzory fotoaparátů a videokamer. Doporučuje se používat kryty na objektivy a uchovávat zařízení ve speciálních pouzdrech, která chrání před přímým slunečním zářením.

Televize a monitory: Pokud máte venkovní televizi nebo monitor, je důležité zajistit jim dostatečnou ochranu před slunečním světlem. Prolongovaná expozice může způsobit zhoršení kvality obrazu nebo dokonce poškození displeje.

Hudební přehrávače a reproduktory: Sluneční záření může mít negativní vliv na hudební přehrávače a reproduktory, zejména pokud jsou umístěny venku. Je vhodné je uchovávat ve stínu a chránit je před přímým slunečním světlem.

GPS navigace: GPS navigace v automobilech a dalších zařízeních by měly být chráněny před přímým slunečním světlem, protože může ovlivnit čitelnost obrazovky a provozní výkon.

Elektronické hodinky: Mnoho moderních hodinek obsahuje displeje nebo jiné elektronické prvky, které by mohly být citlivé na sluneční světlo. Pokud máte hodinky s elektronickým displejem, vyhněte se dlouhodobému vystavení slunečnímu světlu.

cochee

Každé elektronice, která má jako součást elektronických obvodů elektrolytické kondenzátory. Vysoká teplota ovlivňuje negativně jejich životnost a tím i funkčnost elektronických obvodů.