zjentek

Jaký význam (v češtině) má anglické cornflake girl?

Nejlepší odpověď
annas

Dívka z kukuřičných lupínků“ je termín, který zpopularizovala zpěvačka a skladatelka Tori Amos ve své stejnojmenné písni. V písni „cornflake girl“ odkazuje na dívku, která se může na povrchu zdát sladká a nevinná, ale ve skutečnosti je složitá a mnohostranná, se skrytými hloubkami a rozpory. Termín byl vykládán různými způsoby, včetně komentáře ke společenským očekáváním a genderovým rolím.
Inspirace pro „Cornflake Girl“ pochází z rozhovoru, který Tori Amos vedla s dlouholetou přítelkyní o mrzačení ženských pohlavních orgánů v Africe, konkrétně o tom, jak blízká členka rodiny zradí oběť provedením procedury.

https://www.qu­ora.com/What-is-a-cornflake-girl

Tori byla inspirována k napsání písně po přečtení knihy Possessing The Secret Of Joy od Alice Walker, která se zabývá procesem ženské obřízky v Africe. Píseň popisuje ženy, které zrazují ženy (tyto „Kukuřičné dívky“)

Další odpovědi
Ametyst

Být cornflake girl je snaha být konformní obyčejnou ženou, nevyčnívat z davu, chovat se očekávaným způsobem, nepřekvapovat.