Kryšpín

Jaký význam má na měřiči hluku za naměřeným hlukem písmeno A?

Byl jsem zastaven u Mistelbachu policistou stoupl si asi dva metry šikmo vpravo za motocykl směrem ke krajnici druhý policista kontroloval přidání plynu a otáčkoměr a na hlukoměru Druel-Krael naměřil 93 dB – A, nemínil vůbec diskutovat byl odměřený jak oficír za vládnutí France Josefa sepsal výsledek, nechal podepsat zapráskal knírem a dal pokyn k odjezdu.

Nejlepší odpověď
Hlada

Písmeno A označuje typ váhové křivky, podle které je hlukoměr cejchovaný.
Váhová křivka A koriguje akustický tlak na frekvenční charakteristiku lidského ucha. Není lineární, jak chybně píše Edison. Její průběh je v tab. 2 v odkazu.

Zdroj: https://stavba.tzb-info.cz/akustika-staveb/217-kmitocet-zvuku-vahova-korekce-zvukomeru

Další odpovědi
Edison

Typ použité charakteristiky průběhu. Používají se charakteristiky typu A a C. charakteristika typu A je lineární, tedy vlastně bez filtru a charakterisika C má filtr podobný citlivosti lidského ucha. Podle účelu měření hlukové normy určují kterou chatakteristiku je nutno použít.

Doplnění: Hlada má pravdu. Je to tedy obráceně.

Hlada

Brüel & Kjaer