Roman71

Jaký typ myši máte? Používáte vertikální myš?

Konstrukce myši vychází z přirozené polohy ruky položené na stůl, tedy na malíkovou hranu s palcem v úrovni ukazováku. Před několika měsíci jsem si jeden typ vertikální myši pořídil a nutno dodat, že se zápěstí pravačky svírající klasickou placatou myš znatelně uvolnilo.

Máte s vertikální myší podobnou zkušenost, nebo používáte jiný speciální typ myši?

Zdroj obrázku: https://www.a­limed.com/_re­sources/cache/i­mages/product/711941_100­0x1000-pad.jpg

Odpovědi
jirka F

Používám speciální myš která je pohodlná pro mou dlaň a prsty. Vertikární myš nepoužívám.

paul1

Vypadá to dobře. Má to vliv i na karpální tunel?

Rokio

Máme klasickou myš. Bezdrátová není.

Schluker

Vetsinou pracuju s touchpadem nebo trackpointem. Klasickou mys, nedej boze ergonomickou, do ruky moc casto nevezmu. Nicmene parkrat jsem ergonomickou mys zkousel a byla celkem fajn.

Jiří Bohumil

Hry nehraji a na běžnou práci, nejčastěji spojenou s psaním, používám touchpad (NB).
Na kreslení jsem kdysi používal u PC i trackbal, se kterým se dobře a citlivěji kreslilo, oproti kalsické myši.
Klasickou bezdrátovou myš občas používám na klasických stolních PC, která mám na „pracovištích“ mimo domov.

Dochy

Mám klasické. Tedy bezdrát a optika/laser. Mně vyhovuje, žádného zpoždění jsem si nevšiml, na rozdíl od kuličkové prehistorie je dostatečně přesná (i když záleží na povrchu, každý typ myši má potíže s některými povrchy)

Roman71

Rokio: Klasická kabelová myš má nejrychlejší odezvu, hlavně při hraní akčních her. U bezdrátové je znát menší prodleva a hlavně se při nečinnosti sama vypíná.

Rokio

Roman: Aha. Děkuji za informaci.

Roman71

Jirka F: Z běžných myší mi nejvíc vyhovuje Gigabyte M6880 (již není v prodeji). Mám celkem velkou ruku a tahle mi svou velikostí padla dobře do dlaně.

Roman71

Paul1: Řekl bych, že ano. Přestaly mne brnět prsty po delší době práce s myší. Zápěstí je taky v pohodě. Už jsem ji zahlédl v nabídce jednoho z největších e-shopů s elektronikou, za cenu srovnatelnou s klasickou myší.