kefud

Jaký Scart kabel koupit?

Zdravím,

mám problém při příjmu TV přes satelit, brum ve zvuku. Na netu jsem vyčetl , že se brum nechá odstranit vhodným Scart kabelem. Nabízí se Bandridge BVL7101, 1× SCART – 1× SCART, 1m za 199,–Kč nebo Profigold PROV7101, audio video Scart Kabel, 1m za 518,–Kč. Nevím pro který se rozhodnout, přivítal bych radu zkušenějších, který je vhodnější nebo i jiný pro potlačení brumu a případně proč.

Děkuji flodur.

Nejlepší odpověď
Hlada

Nejdřív je potřeba zjistit, kde brum vzniká. Jestli vychází z přijímače, tak ho žádný kabel neodstraní. Odstranil by se jen takový brum, který by vznikal přímo v kabelu. Zkuste k TV se stávajícím kabelem připojit jiný zdroj, otočte zástrčky v zásuvkách, přemístěte přístroje, odpojte anténu a zjistěte, jak se mění charakter brumu. Prioritně kupovat kabel za stokoruny je volovina.

Další odpovědi
led

Najčastejšie vo zvukovej technike brum vzniká zlým, nesprávnym, nevhodným ukostrením, hlavne ak na rovnakej sieti (fáze) je pripojený počítač s trojžilovým prívodom s ukostrením. V takom prípade by zásuvky na televízor a satelit mali byť oddelené od zásuvky s výpočtovou technikou oddeľovacím transformátorom, alebo oddeľovacím optočlenom (prax)
či nedostatočným, prípadne poškodeným audio káblom (nedostatočný kontakt). Ak TV a satelitný prijímač ma elektrooznačenie štvorec v štvorci (2 štvorce)
http://romo.lx10­.net/ELEKTRO/i­mages/to2.png tj dvojitá izolácia, ide o zariadenie triedy ochrany II, pripojiteľné dvojžilovým 230V káblom, bez ukostrenia
Zariadenia triedy ochrany II
./ základná izolácia
./ prídavná izolácia
./ príp. zosilnená izolácia
ručné elektrické náradie, vŕtačka, fén, kulma, mixér, …(kábel+kostra umelá)
nesmie sa pripájať na PE vodič
http://romo.lx10­.net/ELEKTRO/skus­kyel.html platí to aj v ČR