mirek0720

Jaký průtokáč vody na chalupu – jen 1 dřez – kolik kW? Tlakový nebo beztlakový – voda je čerpána ze studny Darlingem.

Odpovědi
mosoj

Beztlakovým se neosprchuješ. Pokud to chceš jenom na nad dřez nebo umyvadlo vyhový i ten beztlakový. Příkon podle toho kolik a jak rychle chceš teplou vodu. Příkon 2 KW dokáže ohřát vodu na cca 40 oC z 10 oC při průtoku 1,5 l / min ! Pro laika za každou minutu získáš 1,5 l vody o teplotě 40 oC.
Čím větší průtok vody bude tím nižší bude výstupní teplota.

Dnes se již dělají průtokové tlakové ohřívače které hlídají průtok vody a topný příkon podle nastavené teplotÿ. Samozřejmě jenom v rámci daného výkonu.

Hlada

Pro rozhodování je důležitý stav elektroinstalace. Z hlediska komfortu a účinnosti je nejlepší tlakový průtokáč (ne bojler). Teplá voda je ihned k dispozici v jakémkoli množství, není potřeba čekat, až se ohřeje zásobník. Na jeden výtok stačí 2 – 3 kW. Do 3,5 kW se připojují do normální zásuvky vidlicí. Je to ale téměř maximální možné zatížení při 240 V, takže je potřeba, aby tento okruh byl opravdu v pořádku.

Vseznalek88

Záleží co všechno v dřezu budeš dělat. Možná by bylo vhodnější pořídit průtokový ohřívač se zásobníkem ( na 3, 5, 7 litrú)

anonym

http://ohrivace-vody.heureka.cz/dra­zice-to-20/

arygnoc

aha, takto ja nenakupujem.
prídem k odborníkovi a poviem:
potrebujem na chalupu prietokový ohrievač, taký do kuchyne.
Som tam 5 dní do týždňa, ale riady umývam iba v sobotu (alebo iný deň/dni).
Mám na to 3.472 Kč, čo mi poradíte?
A potom špekulujem:
A v čom je tento lepší?
A prečo nie tento?

A … kým sa predavač nezblázni.
Potom idem do veľkoskladu (veľkopredaja), kde si dotyčný (vybraný) tovar objednám asi o 30% lacnejšie.

Ono zahrať niekedy „blbečka“ sa vyplatí.