Hadiprd

Díra v bojleru

máme v bojleru díru velikosti špendlíkové hlavičky a pořád tryská voda prosím vás jestli nevíte čím tu díru spolehlivě zacpat aby aspoň vydržel týden ?
Doplňuji:
Odpovědím moc děkuji

Nejlepší odpověď
sevos

Zkusil bych tam dát samořezný šroubek ,větší podložku a pod ni gumu.Ten týden by to mohlo vydržet.

Další odpovědi
Jikra

Zkus to jak píše -sevos- a nebo -atomic- ale obávám se že to kolem té dírky asi bude pořádně zkorodované.
Chtělo by to cípant (jestli nevíš co to je tak si to dej do googlu) ale doma ho na takový porůměr co má bojler těžko vyrobíš. Zkusil bych tam dát kus ploché gumy a široký upínací popruh s ráčnou, něco jako je na odkazu, ovšem je to bez záruky a navíc by to chtělo ještě zavírat tlak.vodu pokud se bojler nepoužívá.

Zdroj: http://www.zbo­zi.cz/?typ=na­bidky&q=kurty+a+up%C3%AD­nac%C3%AD+popru­hy#utm_source=sez­nam&utm_medium=hin­t&utm_campaig­n=hledani&utm_ter­m=kurty%20a%20up%­C3%ADnac%C3%AD%20­popruhy&utm_con­tent=horni-odkaz

atomic

zdar, jestli to není okolo moc prorezlý, tak stačí mírně ťukat malým kladívdem a jakoby to roznýtovat;)

cochee

Měli jsme dírku v expanzní náržce u topení. Zaplácli jsme to dvousložkovým tmelem na kov, viz např zde: http://www.e-barvy.com/0,367,E­prokitt-T30-Profi%C2%AE-500-g.html – akorát že tam mají zbytečně velká balení, my jsme měli nebo ještě máme tyčinku, cca 2 cm v průměru a 20 cm dlouhá, je to šedá jakoby plastelína a má to jádro z jiné – černé – plastelíny. Kousek se toho uřezalo a žmouláním smíchalo a zapláclo, je to tam dodnes (asi 7 roků). Ten odkaz je jenom pro ilustraci, že to fakt existuje, ale půlkilové balení je celkem balík zbytečně.
Doplňuji:
On ten Eprokitt je lepící tmel, zítra se podívám, jestli se ten náš tmel nějak jmenuje.

venkovan

To záleží na tom, co je doma za vybavení. a jak je díra ve skutečnosti velká. obávám se, že když na ni klepneš, propadne se větší plocha nádrže. Ale přesto – zkusil bych ho vypustit, opatrně zjistit jak moc je plech okolo dirky pevný a potom od samořezného šroubku, přes trhací nýty to zkusil zaslepit. Možná, že by stačilo díru trochu zvětšit a vrazit do ní kolíček ze suchého dřeva. A nebo klasika – přes díru nalepit gumu a proti zemi ji ještě zapřít třeba násadou od koštěte.
Nejlepší řešení je bojlér vypustit a odpojit a týden vydržet při studené vodě.

honza19hk

svařit to je nejjistější,jen by to měl dělat někdo kdo to umí,nebo z malinké díry můžeš vypálit 2cm díru. Akor pokud to je shnilý.
Doplňuji:
Ale otázka je z čeho je vyroben. běžnou svářečkou lze svářet ocel,nerez.Je to jen otázkou odlišných elektrod.

cukrar

Dříve jsem takto normálně spravoval „dočasně“ boilery na několik let. Vezměte vrtáky dle vašich závitníku. Začínám průměrem 4, když je okolo prorezlé více, tak převrtávám dále… až kam máte závitníky. Pak šroub s matkou gumovou podložku a ještě se nesao, aby to teklo. Po čase se udělá jinde díra…