FlAsh_7

Jaký přistupovat k ochraně bankovního účtu na svém zařízení?

Odpovědi
ivzez

Rozumně. ******* Jak se ptát? Tak, aby se na otázku dalo odpovědět.
(Myslíte, že tu někdo vypíše všechny možnosti pro nejrůznější zařízení?)

hapiky

První zásada je ochranu koupit novou. Může se stát, že např. bezplatná může naopak obsahovat viry, nebo sledovací program.

mosoj

Hm. Internetové bankovnictví je zabezpečené certifikátem. Chceš říct, že někdo jiný to zabezpečí lépe než samotná banka? Je třeba sledovat, jestli jsi na zabezpečených stránkách banky. Víš o tom něco? Už jsi někdy klikl na zámeček v adresním řádku? Sleduješ jestli tam ten zámeček je?

Pepa25

  1. přistupovat do internetového bankovnictví přes oficiální aplikaci banky nebo po vypsání adresy do řádku prohlížeče, nikdy ne pomocí odkazů v emialu apod.
  2. v případě prohlížeče si zkontrolovat, že jde o zabezpečené stránky banky
  3. nedovolit prohlížeči „zapamatovat heslo“
  4. po odhlášení okno prohlížeče uzavřít

V případě přístupu z mobilního zařízení banky jednoznačně doporučují aplikace raději než přístup přes prohlížeč.

hapiky

mosoj: Asi nevíš, že hackeři bývají zdatnější, než běžní programátoři.