suaeda

Jaký používáte antivir na svém chytrém mobilu?

Mám dotaz ohledně mobilu, který používá OS android. Používáte někdo na svém smartphonu s androidem antivir? Pokud ano tak jaký a jak jste s ním spokojeni?
Rozhoduji se, zda má cenu do Samsungu Galaxy SII nainstalovat nějakou bezpečnostní aplikaci.
Díky za všechny odpovědi.
Doplňuji:
Dobrá odpověď od <ge0rge> a praktický odkaz na antireklamu. Problém je, že jak Apple tak Google tvrdí, že jsou proti virům chráněni. Ale poslední dobou se bohužel ukazuje, že jak firma Apple má problémy s bezpečností tak i na stránkách play.google.com jsou aplikace, které můžou být zavirovány. Novinky tam přibývají neuvěřitelnou rychlostí, že to nestačí vše řádně zkontrolovat. Navíc se samozřejmě dají stahovat věci i z jiných zdrojů.

Nejlepší odpověď
alex.agent

Já používám v mobilu ESET, máme verzi pro 3 počítače a k tomu jsme nějak zdarma dostali ještě několik do mobilu, asi dva kódy, tak proč to tam nemít, ne? :P

Další odpovědi
anonym

google jasně prohlásil že antivirový program na Android platformě je zbytečný. Pokud si jej koupíte, je to úplněstejné jako když denně pojídáte pilulku s placebo obsahem. Máte skvělý pocit že jste v bezpečí protože vám to někdo nabulíkoval, ale ve skutečnosti ta pilulka vůbec nic užitečného nedělá.

Jednoduše řečeno nepoužívejte antivirový software vůbec. Na Androidu je to zbytečné a firmy které jej vyrábí jen spoléhají na to že se klient prostě jen nechá nachytat na vlastní neznalosti.
Doplňuji:
na androidu je spíš než antivirový, užitečný antireklamní program … takový který umí najít aplikace které vám do stavová lišty posílají nechtěné reklamy a na plochu umísťují nechtěné odkazy na web stránky … tento dotěrný software není nebezpečný, ale určitě se jej rád zbavíte, pomůže vám s tím program Lookout Ad Detector – https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.lookout.adde­tector&hl=cs

balca

žádný. zbytečné to asi není,ale žádný nepoužívám.

anonym

vzkazkám které do světa publikují dost možná právě výrobci rozličných antivirových programů o tom že google i apple nedokáží zajistit čistotu svých katalogů můžete a nemusíte věřit. Jsou to jen slova, když se podíváte v kteroukoliv chvíli na katalog tak vám nikdo z těch co to tvrdí nikdy neukáže ani jednu aplikaci která je zavirovaná. Narazit na takovou by mohlo být pomalu stejně nepravděpodobné jako vyhrát v loterii.

Googlu několik problémových na pár hodin prošlo ale ihned je na základě prvních ohlasů stáhnul a sám katalog google play ji odinstaloval uživatelům kteří si ji nainstalovali, takže sám GOOGLE PLAY je de fakto antivir. Antivirové společnosti se často o problémovém softwaru dovídají později než google a tak jejich antivir by nezabral ani v tom nepravděpodobném případu kdy si takovou aplikaci do telefonu nainstalujete.

anonym

u telefonů je baterie velmi cenná věc, každý tik procesoru stojí něco z její kapacity a ta se nenávratně blíží vybitému stavu. Někdy ty tiky využijete smysluplně (poslání smsky, volání, čtení emailu) jindy je doslova vyhodíte oknem (antivirová kontrola) a o tom to je.

Antivirové firmy musí svůj software pro android doslova vnucovat zdarma jinak by jej nikdo nechtěl. Vybíjí baterii a nepřináší za to žádný užitek.

Používám android telefony od samého počátku kdy tato platforma vznikla a nikdy jsem na zavirovaný software nenarazil (tj. nikdy mi play moji nainstalovanou aplikaci nevymazal pod rukama s tím že byla záškodnická) a to už něco málo vypovídá o užitečnosti antivirového softwaru který zpomaluje proces každé instalace softwaru.